Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár kérdés a hörcsögökről?

Gaxal kérdése:

Pár kérdés a hörcsögökről?

Figyelt kérdés

1 a ketrecet igaz nem tudja kinyitni (anyukám szerint igen)

2 2 hörcsögnek ez elég: 1 futókerék 2 ház 1 itató 1 etetőtálka?

3 amikor játszok a hörivel és kibujik a kezemből el lehet kapni?

4 én ezeket adnám neki, de egyáltalén lehet: uborka, répa, alma, napraforgómag, saláta????


2012. márc. 5. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:

1.ha erōsen zár akk nem,de sztem sokkal jobb a terrárium!

2.sztem 2 kerèk ès 2 tál kell

3.ha nem agresszív el lehet kapni

4.ehet:alma,rèpa,paprika,paradicsom,saláta,körte,uborka,banán,hörcsögtáp,eper,barack,fōtt krumpli


Törpe v arany höri lesz?

2012. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

1 . Attol függ mileyn ketrec, de általában nem tudják ki nyitni, ha erős a kapcosloja. :)


2. Hörcsögnek kell, fogkoptatoó, és ahogy írtad, futókerék, itató, tálka, és 1 ház is elég.


3. Eltudod kapni, persze... de azért óvatos legyél, ha másfél méternél magabrol esik le akkor, meghlahat, de az is lehet hogy lebénul, és bele hal.


4. Alma, napraforgómag, répa, saláta, körte, uborka, paprika ( Nem erős ) , paradicsom, banán, szőlő.

Mindenféle gyümölcsöt ehet.



Állat tenyésztő vagyok :)

91 hörcsögünk van , és sok nyuszink, és sok féle állat.

Kérdésed van irj privit .

2012. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
törpe
2012. márc. 5. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:

1. ha erősen záródik az ajtaja, akkor nem tudja kinyitni, de ha nem erősen, akkor ki fogja nyitni, nekem pl. rá kellett raknom vagy 3 csipeszt, hogy ne tudja kinyitni...Terráriumot meg nem ajánlom, mert abból kapásból kimászik, ha meg lefeded akkor az úgy nem igen egészséges a számára mert alig tud szellőzni. Szóval ketrec kell neki ami erősen záródik


2. Hörcsögöt külön ketrecben tarts, ha 2 hörcsögöt szeretnél akkor 2 ketrec legyen: egyikben az egyik höri, a másikban a másik. Egy hörinek kell: mókuskerék (akkora legyen, hogy kényelmesen elférjen benne és ne kelljen görnyednie), házikó, itató, 2 etető (egyikben gyümölcs és zöldség, a másikban pedig magkeverék), egyéb játékszerek is lehetnek: hinta, csúszda, csőrendszer...stb.


3. igen, de ha már megszelídül teljesen akkor már nem fog úgy ugrálni.


4. vegyél neki hörcsögöknek való magkeveréket pl. a fressnapfban vagy díszállatkereskedésben (ha törpehörcsögöd lesz akkor van kifejezetten neki való magkeverék, abba minden benne van). Mindenféle gyümölcsöt és zöldséget lehet adni neki: pl. alma, körte, saláta, uborka, répa, paprika, szilva, szőlő, eper, barack, banán...stb. De amit NEM SZABAD: káposzta, krumpli, retek, citrom, túl sok narancs, karfiol, csoki, fűszeres olajos ételek...

Amit még adj neki: heti több alkalommal egy darabka trappista sajt, dió, mogyoró, borsó.

Heti 1 alkalommal: keményre főtt tojás (legalább 30 percig főzni), fűszer és olajmentes rántothusi csirkemellből vagy főtt husi, 1 darabka háztartási keksz, száraz kenyér, főtt tészta.

Meglepheted a magkeveréken kívül még ilyen vitaminos drops-szal meg egyéb csemegékkel, pl. ketrecre akasztható gyümölcsös vagy bármilyen ízesítésű magos rudacskával (ezeket lehet kapni fressnapfban meg díszállatkereskedésekben, esetleg netről is rendelhetsz).

2012. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. nem tudják..általában,de olyan kis szabadulóművészek,hogy az hihetetlen,ezért ajánlatos megelőzni a bajt és valamivel rögzíteni,hogy biztos ne tudja kinyitni


2. 2 hörcsögöt nem ajánlatos együtt tartani. Ha egyneműek összefognak veszni (80-90%-ban biztosan) ha pedig hím-nőstény akkor meg sorban jönnek a sok kishörik és az senkinek se jó. Meg amúgy is magányos állatok. Lehet kettőt tartani,de külön.


3. ha elég szelíd akkor eltudod kapni,de az elején én mindig elkerítem a szobámat (könyvekkel,dobozokkal),hogy tudjon szaladgálni és ha kimegy a kezemből ne bújjon el a szobában bárhol vagy az ágyon játssz vele.


4. amiket leírtál azokat ehet. Lehet nekik még néha lisztkukacot venni (állatkereskedés) sokan undorodnak tőle és ezért nem adnak a hörijüknek,de lehet.. vagy esetleg tücsköt is.

K betűsöket ne adj neki (krumpli,karalábé,káposzta..stb)

Lehet kapni állatkereskedésben magkeveréket.. abból lehet neki adni egy nap x adagot. Friss zöldségeket-gyümölcsöket is adj neki.


[link]


Googlebe sok hasznosat tudsz olvasni:)

2012. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.) Ha jól zár a ketrec, nem tudja kinyitni. Valaki írta, hogy a terráriumból simán kimászik? Ez már mekkora hülyeség?! Mégis hogy mászna ki? Nm csigáról van szó, hanem hörcsögről... Ha min. 30 cm magas, akkor az is jó neki.


2.) Valaki ugyanitt írta azt is, hogy két mókuskerék kell neki. Könyörgöm, mégis minek? Egyszerre úgyis csak egyben tud futni. A másik meg az, hogy tálból is tök felesleges kettő, mert a magot a forgácsba is lehet szórni, és a hörcsögöt többsége úgy eszi a gyümölcsöt/ a zöldséget, hogy kiszedi a tálból, szóval ennek sincs túl sok értelme... Két házikó is felesleges, mert egyszerre csak egyben tud aludni...


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye (km).

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


3.) Én a folyosón szoktam játszani a hörimmel, mert ott semmi nincs, ami alá be tud bújni, és kedvére rohangálhat. Ráadásul, mikor megkaptam a sajátjaimat, hozzászoktattam őket, hogy belemásszanak a kezembe, így amikor benyúlok a terráriumba, egyből felmásznak a vállamig.


4.) Amiket itt felsoroltak a válaszolók, mindent lehet adni nekik. Itt egy kis kiegészítés:


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól felfordulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. :P

Tenyésztő vagyok.

2012. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én együtt tartom a hímet és a nőstényt, az ő kicsinyeiket viszem a kereskedésbe. Még eddig soha nem kaptak össze, de az egyneműek is békében élnek nála, szóval a legtöbb esetben lehet őket együtt tartani.
2012. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 db egynemüt tesót veszek?
2012. márc. 6. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem 100%, hogy meglesznek együtt, mert vannak esetek, amikor megeszik egymást, de ha elég nagy a helyük, akkor nem lesz gond. De azt észre fogod venni, ha az egyiknek nem szimpatikus a másik.
2012. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Nem TUDJA kinyitni

2. Elég 1 futókerék,2 ház.e kell 2 db itató és tálka mert sajátjának fogja érezni és megtámadja a másikat ha abból eszik(nekem így volt...tenyésztő vagyok!!)

3. Elég nehezen mert gyorsan fut!

4. Uborkát nem nagyon ajánlom de a többit kaphatja!

2012. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!