Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a hörikéimmel?...

Mit csináljak a hörikéimmel? Kikopott a szőrük.

Figyelt kérdés

Van 2 aranyhörcsögöm, még növésben vannak, de minden este ugye rágják a ketrecet. Órákig tudják rágni, szaladgálnak a rácsokon mint pókember a falon, és rágják. Viszont ma láttam, hogy mindkettőnek az orránál kikopott a szőre, mert annyit rágtak. Tudok valamit tenni?


Voltak már hörcsögeim, ez egynél sem fordult elő.


2012. márc. 6. 10:32
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, és ma betettem kereket, hátha az jobban lefoglalja őket..
2012. márc. 6. 10:32
 2/10 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésben lehet venni nekik rágcsálnivalót, tegyél be kemény faágakat is, meg bármit, ami jó kemény, de azért rágható, pl. friss répa meg ilyenek.

Nem jó, ha a ketrecet rágják, megbetegedhetnek tőle.

2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem szegények nagyon unatkozhatnak. Lehet hogy kicsi nekik a ketrec. Meg mint írtad, hogy utólag tettél be nekik mókuskereket. Hát ez is probléma, hogy eddig nem volt nekik, ugyanis az eléggé le szokta őket foglalni, sokat hajtják. A mókuskerék mérete remélem akkora, hogy kényelmesen tudnak benne szaladni, mert ha kicsi nekik, akkor nemigen fogják használni. Valamint szerintem próbálj velük többet törődni, vedd ki őket a lakásba szaladgálni és eközben persze figyelj rájuk. Én szinte minden nap ezt teszem ha nem vagyok nagyon fáradt és nincs túl késő, nekem 9 aranyhörcsögöm van. 20-30 percet szalad egy hörcsög szabadon, mindig az, aki épp ki akar jönni (1 nap vagy 5 hörcsöggel legalább foglalkozom így). Még szoktam tenni le nekik kis játszóteret is, hogy jól érezzék magukat (csőrendszer, hinta) és szabadon szaladgálnak és közben játszanak is ezekkel.


u.i.: Azért remélem, hogy külön ketrecben tartod őket, mert együtt nem szabad őket tartani, megölhetik egymást.

2012. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mókuskerék már régen kellett volna.

Tegyél be nekik wc gurigát is és esetleg kis állatkereskedésben kapható ilyen fogkoptató..olyat is vehetsz,ez pár száz forintba kerül.

2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: 4-esnek üzenem:

Egy kifejlett aranyhörcsög nem fér bele a wc papír gurigába, az inkább törpehöriknek való. A fogkoptatót meg nem használják...de azért rakhat be nekik a kérdező.

2012. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még ha belefér is a gurigába, és még ha egy csomóan ezt is szokták csinálni, szerintem akkor sem szabadna, mert megrágják, és tök szemetes lesz tőle az egész ketrec, ami csúnya, de a fő ok, hogy ha azt lenyelik, elzáródhatnak a beleik, és meghalhatnak.
2012. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Helyesbítnék:


Van bent nekik 2 rágófa, egy gyümölcsös és egy sima fogkoptató. Az itt felsoroltak nem érdeklik őket. Mézes rágórúd 3 percig él.. azzal nem tömöm őket.

A ketrec nem kicsi, 2 nagy ketrecet alakítottam ki nekik egy ketreccé, ami így 4 emeletes. Van bent "függő szoba" is, néha belemennek, hintáznak, de nem foglalja le őket.


A mókuskerés mérete igen, akkora, hogy nem törik ketté a gerincük, épp ezért sem tudtam betenni eddig, mert mivel a kerék nagy, a fokok közötti távolság is nagy és beesett a lábuk a kerék fogai közé.


Wc gurigába nem férnek bele, helyette műanyag csövet tettem be nekik, amiből kb 3 nap alatt nőttek ki. :D és ne felejtsük el a méreganyagokat sem a gurigából.


Nostehát, a hörikék kb 1,5 hete vannak nálam, kígyó szájától mentettem őket. Most a keréktől valamivel jobb, de még mindig azrt élvezik a legjobban, ha lógnak és rágnak. Sűrű a ketrec rács és nagyon könnyen szaladgálnak rajta.


Írtam, voltak már hörcsögeim, van 5 cicám és 2 kutyám is, és 2 teknősöm is. Általában menhelyről fogadok örökbe, a létszem pedig a bokorban talált kiscicákkal nő. Értek az állatokhoz, csak ezt a problémát épp nem tudom kezelni. Fájni nem fáj nekik az orruk, bedagadva sincs, csak kikopott egy sávban a szőr.. megőőőrülök micsináljak még..? Egyéb ötletek?

Köszönöm az eddigi válaszokat!


U.i: természetesen van tálkájuk és itatójuk is, és lyukacsos kerek házuk is, hogy ne büdösödjenek be.. mielőtt valaki írná, hogy kell ház. minden van.

2012. márc. 7. 08:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ez fura, pedig te tényleg mindent megtettél értük. Ez most lehet hülyén hangzik, de nem lehet, hogy még be vannak parálva a kígyó miatt? Vagy nem "úgy" mentetted meg őket?

Kitetted őket szaladgálni? Valami nagyon nagyigényű hörik lehetnek, de ennyi mindenük van, és ez se elég. Ha nem lenne ilyen király a ketrecük, azt mondanám, tedd őket akváriumba, de ha már ennyit költöttél rájuk, fölösleges.

2012. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy mentettem, csak állatkereskedésbe vitték volna, és mint köztudott az ott leadott kisállatok nagy százaléka így végzi, mert nincs papír.. 1-2 ismerősöm át szokta venni az ilyen "ajándékokat" a kereskedésben, innen vagyok ebben egészen biztos. Kicsi kereskedésben ez nem igaz, ahonnan az előző hörikék voltak, ott születtek valakinél, a kereskedő 200ért átvette és 900ért eladta. Teljesen korrekt. De plázába vinni.. csak kajának lehet.


Nem tettem őket ki, mert van 2 macskám és ha belógnak.. no mindegy most látom hogy a szőrük elkezdett visszanőni, mert nagy helyet csináltam nekik, és valszeg a kerék is segít. Már nem rágják annyit, de mivel sűrűn rácsozott az alsó ketrec, baromira élvezik a "pókemberes" mászást. :)


Ja és amúgy láttam a mamájukat, giga aranyhörcsögök lesznek ezek :D Nagyobbak a szülők mint egy fél tengerimalac, és hosszúszűrüek. :)

2012. márc. 10. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Jólvan akkor :) tiszta édesek lehetnek :D
2012. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!