Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2db egynemű törpehörcsög?

Gaxal kérdése:

2db egynemű törpehörcsög?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha testvérek, vagy ismerik egymást, nyugodtan.
2012. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
boltba ugy van egy ketrecben 2 hím hogy nem tesók
2012. márc. 6. 14:50
 3/13 anonim válasza:
56%
Szerintem elviheted őket. Nálam úgy volt, hogy bevállaltam két aranyhörit, kombót, de mostanában derült ki, hogy 2 hím. Szerintem tesók, bár annyira nem hasonlítanak. Az a lényeg, hogy csak néha civakodnak, ilyenkor cikk-cikk hangot adnak ki, de semmi kárt nem csinálnak egymásban, és ez csak pár ms-ig tart. Szóval, ha össze vannak szokva, nyugodtan. (Amúgy cukik együtt, sztem a hörinek 8, hogy egyedül vagy párban.)
2012. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz, nálam sem volt eddig semmi soha. Ráadásul, együtt alszanak, és olyankor olyan édesek. ^^
2012. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hörcsögöket külön kell tartani, amit biztosra tudok mondani, hogy a szíriai aranyhörcsögöket mindenképp külön kell tartani, még akkoris ha testvérek, mert meg is ölhetik egymást. Lehet, hogy eleinte csak "egy kis" civakodás van, de aztán váratlanul nagyobb baj is származhat ebből, én ezt tapasztalatból mondom, mert én amikor még ezt nem tudtam, akkor vettem két lányhörit, tesók voltak és mindig bántották egymást. Az egyik tele volt sebbel, aztán már odáig fajult, hogy már a szemét is kiharapta a tesója és ömlött belőle a vér...ezáltal meg is vakult a fél szemére...szóval én ezek után nem tartok együtt két hörcsögöt!!

De törpehörcsögöknél nem tudom hogy van ez, de az biztos, hogy a szíriai aranyhörcsögöket mindenképp külön kell tartani!!!

2012. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A törpehörik valamivel társasabbak,mint az aranyhörcsögök,de én sem tartanám őket együtt.

Sok olyat lehet hallani,hogy együtt tartják őket és semmi bajuk nincs,de ez a ritkábbik eset. Leggyakrabban civakodások alakulnak ki amik akár az egyik hörcsög haláláig fajulhat.

Ezek a hörik nem éppen társas állatkák a szabadban csak párzáskor jönnek össze..de ügye a ház hörik barátságosabbak..


Én nem ajánlom az együtttartásukat.

2012. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jungáriai törpehöri lett volna :(
2012. márc. 6. 19:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Külön ketrecbe tartsd őket!
2012. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért csak lett volna?Miért nem lesz?
2012. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nyugodtan próbáld ki az együtt tartást. Törpehörim nem volt még, de aranyhörim nagyon sok, és nem volt gond sose. Ha mégis bántják egymást, és úgy látod, hogy komoly a verekedés, még mindig külön teheted őket. De szerintem semmi baj nem lenne. :)
2012. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!