Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak szeretnék...

Tengerimalacnak szeretnék pórázt venni, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Részletes leírást szeretnék, főleg TAPASZTALT GAZDIKTÓL, hogy hogyan induljak neki. Szabad-e sétáltatni őket, pórázon? Láttam róla egy képet, de a nyakörvvel mi a helyzet?? Nem szorítja a nyakukat, és ha nem túl szoros, nem bújik ki belőle? Hol szerezhetem be (akár állatkereskedésben?) és kb. mennyiért? Előre is köszi a válaszokat!

2012. márc. 8. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!! Ne viccelj már, bár ez még annak is rossz..

A tengerimalacot nem szabad sétáltatni pórázon! Van egy oldal, aminek a nevét nem lehet ide kiírni... (no comment)


Érdemes lenne utánanézned a tengerimalac tartásának! Igaz nekünk még nincs egy éve, hogy vannak malacaink, de már az ideérkezésük előtt fél évvel kb. elkezdtem informálódni.

2012. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem júniusban lesz egy éve.. Akkor jól sejtettem hogy nem szabad, de akkor miért van fent a neten egy cikk képpel, hogy szabad?! Idén nyáron szeretném a malackámat valami újdonsággal meglepni, még nem tudom mi lesz az. :) Nagyon szeret kint lenni a szabadban ezért gondoltam erre. De hamarosan beszerzek neki egy függőágyat. :)
2012. márc. 8. 07:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amire te gondolsz, az tengerimalachám. Olyan 1500 Ft körül már kapsz kisállat kereskedésben. De én nem ajánlom! A malacok nem olyanok, mint a kutyák, nem szeretik a hámot. Inkább hadd szaladgáljon szabadon a lakásban, vagy ha kertes házban élsz, akkor a kertben / udvaron, sokkal jobban fogja élvezni, mint a hámot / pórázt. Az nem tengerimalacnak való, csak egy marketingfogás.
2012. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az én tengerimalacomnak volt póráza,az egyik nagy állatkereskedésben vettem,kifejezetten nekik való.Egy hálós hám volt a póráz végén,de nem sokat használtuk,mert a malacka amúgy sem volt mozgékony:) 3 éve volt 1600.-
2012. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Így már nem fogok venni neki pórázt, de ilyen kisebb kerítést igen.
2012. márc. 8. 08:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Uhhh jó drága.... :) Annyit meg se ér. Főleg hogy azt írják nem ajánlatos használni
2012. márc. 8. 08:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi annak idején vettünk, de semmi értelme nem volt, csak gubbasztott szegény. Vegyél összecsukható kerítést, ha sétálni akarsz a malaccal, az a rács bevér a hátizsákba, kucunak meg horgászok által használt rácsos tetejű dobozt vegyél, bele forgácsot alomnak és egy kis rágcsálnivalót. A réten felállítod a ketrecet, leellenőrzöd, nincs -e benne ürülék, hangyaboly, üvegszilánk, nem fér -e ki alul, majd kiengeded, te meg leterítesz egy kisebb plédet és olvasgatsz. Ha sokat kirágott, tűz a nap, simán odébbköltöztök :)
2012. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uh nagyon szépen köszönöm ez tök jó!!!! :) Hálistennek vidéki vagyok :D Egyelőre megteszi a kert!!! :) De ezt meg fogom csinálni :D
2012. márc. 8. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:
igazából lehte sétáltatni de maksz a kertedbe, és nem nyakkörv kell neki hanem hám pl. nyúlhám
2012. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
61%
Nekem 2 tengerimalacom van és pórázuk is. Nagyon szeretnek sétálni. Mikor rájukrakom a pórázt már nagyon izgatottak és imádnak vele sétálni. Szerintem nagyon jó ötlet lenne ha vennél nekik.
2016. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!