Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tengeri sün mennyire veszély...

A tengeri sün mennyire veszélyes állat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha rálépsz, akkor a tüskék elég csúnya sebet tudnak okozni, rettenetesen fáj, sőt belilulhat/feketedhet.

Persze a tengeri sün fajától is függ, nem csak 1 féle létezik. A tűpárna tengeri sün és a diadémsün fajok tüskéi mérgezőek, de nem halálosak.

2009. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. itt egy link, megtalálod a tengeri sünöket is benne: www.deepex.hu/hu/letoltesek/Tengeri%20elolenyek%20szines.pdf
2009. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy tengeri sün tüském, de ez le van csiszolva. Így is hatalmas és mint a csont, olyan kemény. Képzelem milyen hegyes lehet. Rosszabb, mint egy kés és valóban van aminek a tüskéje mérgező.

De meg gondolom nem támad, csak vigyázni kell ne lépj rá ne fogd meg.

Ha mégis baj történik orvoshoz kell gyorsan fordulni, azért annyira rettegni nem kell tőle, de az óvatosság sosem árt.

2009. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2009. jún. 25. 17:45
 5/7 anonim válasza:
51%
Én egyszer belerúgtam, az egyik lábujjamban 2 hónapig volt benne, míg eléggé kilökődött, hogy ki tudjam szedni.
2009. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A tengeri sün ehető, belseje narancssárga, ikra-szerű és állítólag nagyon finom! :)
2011. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2009-06-25 17:39 persze h nem támad mivel alig tud mozogni.

am csak vigyázbi kell h ne lepj ra es kesz

2011. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!