Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor fogja megszokni az új...

Mikor fogja megszokni az új helyét?

Figyelt kérdés

Kissé konzervatív törpehörimet nagyon megszívattam, kicsit sajnálom szegényt, dehát muszáj volt.

Kiskora óta ugyanabban a ketrecben élt, de valóságos kismalac: mindent kikotort a ketrecből, és hiába takarítottam naponta, messziről bűzlött még az illatosított alom is.

Türelmesen bírtam 1 évig. De mindent összepisilt a környéken, és amikor már a falon láttam csordogálni a pisit, meguntam :)


Kapott egy nagy terráriumot (tényleg hatalmas, kb. 2x akkora mint a ketrece volt).

Próbára macsalmot tettem bele (persze 100% bio anyagút, hátha kedve támad megrágcsálni), és lefedtem szénával. Kapott egy fürdőhomok sarkot is.

Dekoratív, kényelmes, sok hely van szaladgálni, és teleraktam búvóhelyekkel, mászókákkal (és nem utolsósorban nem büdös, finom szénaillatú :))

A régi kerekét és itatóját megszereltem tapadókorongos formátumúra, mert tudom hogy agyhalált kapna ha azokat is lecserélném :)


Tehát most van neki egy igazi höriparadicsomja. Úgy látom szereti, legalábbis ha kint van sokat szaladgál, fürdik, bújócskázik, kerekezik.

De itt a böki: nagyon keveset van kint. Régen szinte a fél napot kint töltötte, most alig látni.

Szerintem az üvegtől fél, talán nem érzi magát biztonságban?

Szerintetek mikor fogja megszokni az új helyét? 3 napja üzemel a terrárium, egyelőre csak enni, és picit játszani jár ki (na meg a fészekrevalót begyűjteni).


2012. márc. 13. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
soha
2012. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, lehet talán egy hét is.:) Lehet annyira jól érzi magát, hogy inkább még csak lustizik az új helyén, de még bőven van ideje megszokni, szépen lassan sorra venni mindent.:) Én höri lennék imádnám a leírtak alapján a helyét! Nyugi, nincs gond!:)


(Első válaszadó meg pukkadjon meg a savanyúságában, csak úgy zárójelben!:D:D)

2012. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, most ugye minden hangot felülről hall, ami neki fenyegető, hiszen a támadások(ragadozók) is felülről jönnek. Nem csoda, hogy fél elhagyni az odút.

Nagyon nem pártolom a kisemlősök tartását üveg mögött.

2012. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igyekszem nem terrorizálni, tehát ha benyúlok hozzá, azt csakis oldalvást teszem (elég nagy a hely hozzá), sosem felülről. Próbálom főleg így az első időkben a hangoskodást is minimalizálni, így nem hiszem hogy (csak) ez lenne a baj.

Vagyis nem látom fülelni, mikor kint játszadozik, így nem hiszem hogy a felülről érkező hangok zavarnák.

2012. márc. 13. 13:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Istenem, csak kérdezni kellett :)

Pár órája kidugta a kis pofáját, mostanra harmadszorra kéredzkedett ki a terráriumból futkározni, meg játszani :)

2012. márc. 13. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fog az sok időbe telni,de látom,hogy már írtad is,hogy kezd oldódni.
2012. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kis aranyos!:) Jól van akkor,nyugi nemsokára még oldottabb lesz!:)
2012. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!