Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi semmilyen zöldsége...

Osara kérdése:

Törpenyuszi semmilyen zöldséget nem hajlandó enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nyuszi most kb. 8 hónapos, lány, kb. 3 hónapja próbáltuk először kinálni, megszagolja a zöldséget, majd elszalad. Ha betesszük hozzá az etetőtálkába, akkor félretúrja. Próbáltunk többféle zöldséget, ugyanez a reakció, néha megvető horkantás kiséretében, de mindig elhátrál tőle. Szénát és száraz tápot eszik, de nagyon szüksége lenne változatosabb étrendre, hogy birjam rá, hogy több mindent próbáljon megenni?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. márc. 17. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon apró falatkákra vágj fel neki sok-sok féle zöldséget és gyümölcsöt (almát, körtét, répát, karalábét, fehérrépát, stb, plusz tegyél hozzá egy-egy levelet: karalábélevelet, petrezselymet, stb.)

Ezeket egy tálba tedd be neki és majd ő kiválogatja, melyik tetszik neki. Lényeg, hogy nagyon sokfélét tegyél neki, hogy mindent megismerhessen.

2012. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtam le a lényeget, ebből majd kiderül, hogy melyiket szereti és azután azt adhatjátok neki.
2012. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi nyuszink sem eszi meg a zöldséget, pl. répa, zeller stb, csak a zöldjét. Karalábé levele, répa zöldje, zeller zöldje, petrezselyem zöldje, saláta. A gyümik közül az almát, körtét és a banánt szereti. Ezeket próbáltad már adni neki?
2012. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a retek levelét is imádja! :)
2012. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az előttem kommentelők remekül összefoglalták amit írni akartam :D még annyit hozzá, hogyha tényleg semmit sem eszik majd meg, akkor ha aggódsz az egészsége miatt, vannak vitaminok, amiket vízbe lehet csepegtetni, illetve a magkeverékben úgyis szokott lenni olyan zöld kis bogyó, amiben össze van nyomva a szárított fű vagy ilyesmik, szóval nem kell aggódnod, ha nem kívánja, attól még nem lesz egészségtelen
2012. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is kell neki feltétlenül a zöldség, simán elvan szénán és minimális tápon (és persze legyen mindig vize).

Nekünk most voltak problémáink a zöldséggel, mert sorozatosan 3x hasmenése lett tőle, így most hónapokra eltiltott minket az állatorvos a zöldségevéstől. Nyulas fórumon is és tenyésztőknél is körbekérdeztem a témáról, és mindenkitől azt a visszajelzést kapom, hogy a nyúl tökéletesen jól elvan, ha csak szénán él, mert az a fő tápláléka, minden más (táp, zöldség) csak nasi, finomság.

Szóval nem kell megijedni, ha nem akarja enni, kapjon mindig jó minőségű szénát korlátlanul és minimális prémium tápot, és semmi probléma nem lesz!

2012. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam, még próbálkozom :)
2012. márc. 19. 09:11
 8/8 anonim ***** válasza:

5 hónapig csak szénán és tápon élt? O.o

Az alma és a répa nagyon menő a nyulaknál, mert nagyon édesek. Vigyázva add, mert hízlalnak.

2012. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!