Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac mennyire eheti a...

Tengerimalac mennyire eheti a friss füvet? Nagyon ízlik neki, de nem tudom mennyit ehet belőle. Lehet-e esetleg baja tőle.

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 17:01
 1/9 anonim válasza:
Nekem van egy 2éves tengeri malacom és rég ota adok neki friss fűvet de nincs semmi baja!Egy kis maroknyit szoktam adni neki
2012. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet neki.
2012. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg még tapasztalatok, vélemények?
2012. márc. 21. 21:35
 4/9 Norina86 ***** válasza:

Naponta kaphat tavasztól őszig, de először csak egy kisebb marékkal néhány napig, aztán ha a bogyói olyanok mint szoktak, lehet emelni az adagot, amennyi elfogy 1-2 óra alatt. Nagyon szeretik, de csak ha tiszta helyről tudsz adni, nehogy macskapisis, vagy vegyszeres stb. legyen, mert az veszélyes.

Azért valamennyi széna is kell mellé, mert a széna koptatja a fogakat, de akkor arányosan kevesebb.

2012. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyermekláncfűnek a virágát nem szabad nei adni.
2012. márc. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Norina86 ***** válasza:
Igen, fű alatt a tiszta füvet kell érteni, mert ha gyomos, egyes gyomnövények mérgezőek, ki kell válogatni.
2012. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nem olyan régóta csinálom ezt, de nagyon iizlik nekik!

kerej össze szénát friss fűvel, és úgy add nekik oda ;D

Imádni fogják :)

2012. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt lehet kipróbálom. :) Baj ha a szénában majd marad esetleg fű és az elkezd fonnyadni? Vagy úgy is eheti? Bocsi de ezeket nem tudom...
2012. márc. 31. 10:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

ne aggódj, nem fog maradni fű :)

Csak 1:1 arányban keverd őket össze, és egyszerre ne sokat adj nekik.

Én minden nap délután szoktam adni nekik úgy, hogy belemarkolok az egyik kezemmel a szénába, és tépek hozzá füvet.


És egy jótanács: Kimész a kertbe, és szedsz füvet egy szatyorba/vödörbe. Aztán kiteríted egy nejlonra, úgy h érje a nap, És 2 nap múlva már ehetik is a "félszénát" :)

Én ezt csinálom :)


És pénzt is kereshetsz, mert szólsz a szomszédnak, h lenyírod neki a füvet egy kis pénzért ;)

2012. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!