Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak nem árt meg?

Nyuszinak nem árt meg?

Figyelt kérdés
Ki szeretném tenni egy kicsit a nyuszimat futkározni a kertbe, de félek, hogy baja lesz a fűtől, mert a szomszéd macskák át szoktak járkálni, és macskapisis lehet. Ki merjem tenni a nyuszit? Vannak még egyéb veszélyek is?
2012. márc. 22. 12:11
 1/8 anonim válasza:
Hát, ha a macska odajár, akkor nem nagyon kéne, de egyébként lehet venni rágcsálófüvet, és lehet olyat is növeszteni ami kimondottan erre való.
2012. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
A nyuszit csak akkor vidd ki a kertbe, ha állandóan tudsz rá figyelni. Bármi érheti. Vigyél be neki füvet először, szokjon hozzá a pocija (nehogy hasmenése legyen, ha ott kint belakmározik). Egyébként iszonyat finnyás állatok, biztos lehetsz benne, hogy nem fog szennyezett füvet enni. Csak tényleg ne hagyd felügyelet nélkül.
2012. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a másik. Oltásai megvannak? Ill. kullancs ellen is védekezni kell!
2012. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
B ocs.hogy kérdezek,de kullancs ellen hogy?Nem elég a kombinált oltás?
2012. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Az csak mixo ellen jó, de pl. lyme-kór stb., ezek ellen nem.

Neostomosan oldatot érdemes venni (ampullában van, pár száz ft), ezt fel kell oldani 1 liter vízben és a bundáját bespriccelni vele minden egyes alkalommal, amikor kint van. Én ezért szoktam inkább 25 fok felett kivinni, mert akkor nem áll fenn a veszélye, hogy megfázik. Kb. 3 óránként be kell fújni vele, amíg kint van.

2012. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösznöm a válaszokat! Itt a fórumon olvastam egyszer, hogy vkinek a nyuszija azért pusztult el, mert kutyapisis füvet evett, és ez egy kicsit elijesztett. Nagyon féltem, de olyan jó lenne kitenni egy kicsit, szerintem nagyon élvezné. :)


Azokat a betegségeket, ami ellen be kell oltani, hogy kaphatja el? (Hogyha nincs beoltva.) Más állatoktól?

2012. márc. 22. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:
A myxot rovarok, leginkább szúnyogok ill. fertőzött állatok terjesztik. AZ RHD-t viszont akár tőled is elkaphatja úgy, hogy beviszed a cipődön, ruhádon, mosatlan kezeden. Gyakorlatilag bármitől. Nyulaknál a kullancs nem annyira veszélyes, mint más állatoknál. Kullancsok esetében sokkal inkább kell tartani attól, hogy myxóval fertőzik meg a nyuladat. Általánosan elterjedt vélemény, hogy a nyulakra a kullancs csak a myxo miatt veszélyes.
2012. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 22. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!