Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vérfertőzés mit okoz? Mindenes...

Vérfertőzés mit okoz? Mindenesetben beteg lesz az állat? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kaptam 2 hörikét, már külön vannak 2 hete. Tegnap láttuk, hogy az egyik megfialt.. Kizárásos alapon az apa csak a tesója lehetett, mielőtt még el lettek volna választva (az összes -11- tesó egy helyen volt ott ahonnan hoztam). 5 pici született, mindegyik él. Lesz valami bajuk? Mit csináljak? (Nem ölöm meg őket, és kígyóknak sem adom oda.. - válaszok kíméljenek, köszi..)
2012. márc. 25. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben lesznek betegek, ne csinálj semmit, majd a természet eldönti, a természetes szelekció útján.
2012. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okés, de a természetes szelekció mennyi idő után szelektál..? Mert a hörcsög a 22. naptól elválasztható, és mivel nem kígyónak szánom őket, gazdit keresek nekik. 2-nek már van. Elválasztós korban kiderül, hogy betegek lettek-e? Mert nem túladni akarok rajtuk, hanem szerető gazdiknak akarom adni őket.. :)
2012. márc. 25. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem látszik rajtuk, ha betegek is. Sokminden függ attól is, hogy ahonnan vetted őket, ott hány generáción át szaporodtak testvérek előtte. Általában a beltenyésztés egyébként olyan dolgokat okoz, amik nem látszanak az állatokon, "csak" megrövidítik az életét, esetleg mentálisan lesznek sérültek, de egy hörcsögnél szerintem belefér, ha kicsit ketyós. Mindenesetre ne szaporodjanak, ha mód van rá, legközelebb pedig tenyésztőtől vásárolj hörit.
2012. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az aranyhörcsögök 95%a egy anyától származik úgyhogy ottis voltak durva dolgok..szerintem nem lesz különösebb baj
2012. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!