Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy csincsilla tartása drága?...

Egy csincsilla tartása drága? (lent még kérdés! )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy csincsillát. Eddig volt egy törpehörcsögöm, de sajnos elpusztult szegény... :(

A csincsilla tartása komplikált? Sokszor kell takarítani? Ha terrárium/ketrec is kéne neki, az körül-belül mennyibe kerülne (alommal-csincsilla homokkal-táppal együtt)? És az utolsó kérdés: körülbelül meddig élnek? :)

Kerestem már Google-ben is erről, de nem voltak rendes oldalak, ezért gondoltam, itt megkérdezem! Köszönöm előre is a hasznos választ adóknak!! :)



2012. márc. 28. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a csiniknek nagy ketrec kell, leginkább magas mert ugrálo állatok,meg szeretnek magasan lenni.szoval legalább 3 szintes keco kéne nekik ha igazán örömet akarsz nekik szerezni.kérd meg apudat hogy barkácsoljon egyet ugy sokkal olcsobb.

kajának kell neki széna mindig hogy legyen elötte, ezenkivül valami tenyésztáp, ugy a legolcsobb. a boltokban kapható nasis tápok a sok nasi miatt nem a legjobb.minöségben sem...alomnak mi forgácsot vettünk, de pormentes lenne a legjobb,a port nem birják.

de van aki pelletre esküszik alomnak. ki kell tapasztalni.

takaritani hetente kell. ha több csincsilla van nyilván sürübben. még kettönél is okés a hetente. de ugyis érzed ha büdös már meg ha elázott az alom.


ja terráriumot eszedbe se jusson venni neki!!!!!

ezek nem tropusi állatok,macerás öket tartani mert nyáron ha 40 fok kell valamilyen modon hüteni kell öket.az üveg meg csak felerösiti a meleget.mint tudod nagyon vastag a bundájuk.

elönyük hogy bennük nem telepszik meg élösködö.

egyébként az elsö bevásárlás után szerintem nem drágák. csak amig beszerzed a megfelelö eszközöket.

2012. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

azonkivül meg naponta futtatni kéne öket mert nagy a mozgásigényük és éjszakai állatok, ami azt jelenti hogy ah hulla vagy miután hazajösz sulibol(munkábol) akkor is ki kell öket engedni, mindenre felugrálnak vigyázni kell ne rágjanak meg semmit(könyv és butorgyilkosok)rengeteget bogyoznak de keményet(ha egészségesek) ami parkettánál tök jo mert csak összesöpröd.a ketrecet éjszaka rángatják és rohangálnak benne magyarul nem tudsz tölük aludni.


konkrétan olyanok mint a gyerekek.hisztisek, szofogadatlanok, rendetlenek.de nagyon aranyosak. ja és 1000-böl egy talán ami elüldögél a kezedben.nem épp ölebek.


és egy darab csincsilla kevés. társas lények. bár van kivétel mert exeméit el kellett különiteni mert két év után összeverekedtek és véresre cincálta az idösebbet. lehet a korkülönbség nem volt jo és kiharcolta a fönökséget a fiatal.azota az idösebb él és virul miota nincs mellette a másik. szoval csinifüggö de átlagban párban szeretnek lenni. de ha nem akarsz tenyészteni akkor azonos nemüt.

2012. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak elsőkörben drága a ketrec miatt. a barkácsolás árát meg az anyagokat ha megveszed majdnem ott vagy mint az uj ketrecnél, az enyém pl 8000 volt, én is csinálni akartam de nagy unalmába a fémet is elrághatja..széép lassan. aztán a kaja neki 5-600ft, emellett a széna is kell neki mert segiti az emésztését és muszály..ezeket 3-4 hetente kell venni addig elég. ja meg fürdetni is kell öket ilyen speckós homokba.és nem elhanyagohlat óh 15-20 évig is élhet , arra kell alapozni hogy nem olyan mint egy hörcsög
2012. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Meg fogom fontolni a dolgot! :)
2012. márc. 29. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem eszik sokat, így a kajája nem drága. Inkább a csincsilla homok az ami drága egyes helyeken.

A ketrec sem olcsó hacsaknem barkácsolsz egyet és a nagy 30cm-s mókuskerékben is szeret futni. Persze kint a szobában jobban, de ott megrágja a vezetékeket. Nekünk a hűtőnek a drótját blankolta végig és észre se vettem.

A másik meg az, hogy 2 csillát kell együtt tartani, mert összebújva alszanak és nagyon társas lények. Ha egyedül van hamar depis lesz.

2012. márc. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 amazing-chinchillas válasza:

Szia,


társas állatok ezért minimum két csinit kell együtt tartani.


Ezenkívül nem maga az állat drága hanem pl. a ketrec és a felszerelés, amibe egyszer kell invesztálni.


Az alap kellékek része hogy mindig legyen otthon táp, csincsilla homok és széna.


Ha úgy számoljuk hogy egy átlag csincsilla havonta 1kg tápot eszik az nálam 250Ft/kg.

Homok is kb. 1 kg kell egy hónapba, ami nálam 170Ft/kg.


Én úgy etetem őket hogy egy nap széna, egy nap lucerna felváltva. A lucerna kocka nálam 250Ft/kg.


A fressnapf-ban kapható 500literes forgács, azt hiszem 4000Ft. Ez két csini számára minimum fél évig elég. (hetente 1szer kell cserélni a forgácsot). Jobb meg venni egyszer egy ilyen nagy forgácsot mint hogy 500-1000Ft-ért azokat a 15-20 litereseket. Ha csincsillát veszünk jobb előre kalkulálni és akkor sokkal olcsóbb a havi költség is.


Szóval a ketrecbe, fa polcokra, házikókba(semmi ne legyen műanyag!!!! inkább fa, agyag, fém legyen) az elején többet kell invesztálni.


A havi költség annyira már nem sok, de mindig kell félre tett pénz ha esetleg orvoshoz kéne menni....láb törés, hasmenés, szorulás....stb...


Ez a megjegyzést nem értem hogy nem bírják a port....hiszem nap mint nap homokba fürdenek....ami porzik....


Nálunk az se igaz hogy nincsenek el kézben....mindegyiket kiveszem és fogdozom....ha tényleg minden nap kivannak véve és 1-2 percig vakargatod a fülét, tokáját(ezt nagyon szeretik) akkor hamar hozzá szoknak és napi futtatáskor oda jönnek hozzád nasiért vagy simiért:)


Rita az hogy olyanok mint egy kutya vagy macska de elég jó viszonyt ki lehet velük alakítani. Maguktól vissza mennek futtatás utóan a ketrecbe ill. ha közbe szomjasok lesznek akkor visza-visza mennek a ketrecbe inni stb....


okos állatok! a rágcsálásukra tényleg vigyázni kell:) leg jobb olyan helyen futtatni őket ahol semmi sincs:) ablakokat jobb ilyenkor becsukna mert magasra tudnak ugrani! Fürdő vagy folyosó jó hely a futtatáshoz ill. zárt erkély....nem tól meleg időben az udvara is ki lehet őket tenni ketrecbe vagy külön futtatóba, de csak felügyelet mellett!


webmaster@amazing-chinchillas.com

[link]

2012. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!