Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mondanátok pár dolgot a...

Mondanátok pár dolgot a törpenyuszik tartásáról? Tengerimalacom van, de kíváncsiságból nagyon érdekelne, miket kell tudni a nyuszikról.

Figyelt kérdés
Imádom a kisállatokat, és egyszer mindenképp jó lenne egy nyuszi is, annyira aranyosak. Nekik is annyira gyors az anyagcseréjük? Ők tényleg könnyen szobatisztává tehetők? Valóban nehéz mellettük aludni? Rugdossák a ketrecet éjjelente? Sokszor betegek? Előre is köszönöm! És mondom, egyelőre tényleg csak kíváncsiság. :)

2012. márc. 31. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sorban válaszolok a kérdéseidre.

Igen, ezzel egyetemben sokat kakilnak és pisilnek.

Igen, tulajdonképen maguktól rájönnek a szobatisztaságra.

Hááát, változó. Én ezt azzal oldottam meg, hogy pokrócot teszek a ketrecre éjjelre és elveszem az itatót, tálat, hogy ne tudjon velük játszani.

Nekem nem rugdossák, hanem rágják a ketrecet. De végülis ugyanaz a lényeg: hangos.

Oltatni kell őket és nem lesznek betegek. Emellett vigyázni kell rájuk, ne stresszeljük őket (ha megijednek akár a szívük is megállhat), ne hagyjuk őket tűző napon, vagy nagy melegben (radiátor mellett TILOS) és jól nézzük meg, honnan szedünk neki füvet, vagy egyéb ínyencséget (nehogy kakás, vagy vegyszeres legyen.)

2012. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzá kell tenni, hogy csak a pisilés tekintetében lesznek szobatiszták. Nincs nekik se záróizmuk, tehát ott kakilnak ahol rájuk jön.
2012. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én nyuszijaim se a pisit, se a kakit nem végzik el máshol, csak a helyükön... Kiengedem, ugrál, rájön a szapora, visszaugrál a ketrecbe, kakil, pisil és újra kijön ugrálni.

Első voltam.

2012. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! Ivaros a nyuszid? Nekem amíg ivaros volt a nőstény nyuszim, a bogyójával jelölt és szanaszét voltak mindenhol. Azonban az ivartalanítás megoldotta a problémát és kaki terén is szobatiszta. Max. annyi bogyó van a ketrec körül, ami kiugráskor véletlenül kijön a ketrecből.


A ketrecrázás problémáját is megoldotta nálunk az ivartalanítás, sokkal nyugodtabb lett. Az ásás néha előjön belőle, ilyenkor mindig azt hiszem, hogy rögvest lejut az alattunk lakóhoz, de ez időszakos nála.

Ha nyúlbiztossá teszed a szobát (vezetékeket eldugod, növényeket stb.), akkor akár szabadon is lehet a lakásban, akárcsak az én nyuszim (neki 1 szoba jutott).

Nem betegesek a nyuszik, oltásokat meg kell, hogy kapja, de emellett figyelni kell az etetésére, hogy sok szénát egyen, nehogy a szőr gondot okozzon a pocijában (bélelzáródás, ami műtéthez és sokszor sajnos halálhoz vezet).

Az én nyuszim 1,5 hét alatt szobatiszta lett, ezt csak akkor "felejtette el", amikor ivarérett lett, de ahogy írtam, ivartalanítás óta újra minden rendben.

Jah, és tengericocákkal nagyon jól kijönnek, akár együtt is tarthatók :)

2012. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Általánosságban pedig itt rengeteg infót találsz, ez az oldal nagyon megbízható :)

[link]

2012. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valóban tartható tengerimalaccal? :O Ezt nem gondoltam volna. Persze nem aktuális a dolog, de jelenleg a 2 kedvenc nálam mindenképp a tengerimalac meg a törpenyuszi. :) Tegnap az állatkereskedésben voltak kisnyuszik és az egyiket megszeretgethettem. Hát imádni való kis jószág volt. :)
2012. márc. 31. 11:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Tengerimalaccal az a helyzet, hogy nem minden esetben vannak jól el. Persze, van, ahol jó kis páros van és nem bántják egymást, de olvastam már olyat is, hogy a nyúl bepöccent a cocára és úgy gerincen rúgta, hogy belehalt szegény... Én mindenesetre nem kockáztatnék és ha lenne is egy ilyen egy olyan, csak felügyelet mellett lehetnek együtt, amúgy külön ketrec.


AMúgy igen, azt kihagytam, hogy az ivartalanítás rásegíhet a szobatisztaságra, bár nekem egyik nyulam ivaros, másik ivartalanított és az ivaros is simán a helyére megy elvégezni a dolgát.

Első voltam.

2012. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon édesek :)

Viszont, ha nyuszit veszel majd, semmiképp se kereskedésből, hanem tenyésztőtől! Nem sokkal kerül többe.

Viszont nincsenek ideje korán elválasztva a mamájuktól, egészségesek és nem áll fenn annak a veszélye, hogy keverék nyuszid lesz (édesek ők is, de a fogukkal 99%-ban gond van!)

2012. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. márc. 31. 12:45
 10/13 anonim válasza:

Szia!

Tengerimalacot és nyuszit semmiképpen ne tarts együtt!!! Ha mégis muszáj, akkor csak külön ketrecben!! Méghozzá azért, mert a tengericocának van egy saját parazitája, ami rá egyáltalán nem veszélyes, viszont ha a nyuszit megfertőzi vele, akkor nagyon hosszasan lehet csak kikezelni belőle, és rossz esetben el is pusztulhat a nyuszkó!:( Remélem segítettem! :)

További szép estét!:)

2012. ápr. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!