Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mondanátok pár dolgot a...

Mondanátok pár dolgot a törpenyuszik tartásáról? Tengerimalacom van, de kíváncsiságból nagyon érdekelne, miket kell tudni a nyuszikról.

Figyelt kérdés
Imádom a kisállatokat, és egyszer mindenképp jó lenne egy nyuszi is, annyira aranyosak. Nekik is annyira gyors az anyagcseréjük? Ők tényleg könnyen szobatisztává tehetők? Valóban nehéz mellettük aludni? Rugdossák a ketrecet éjjelente? Sokszor betegek? Előre is köszönöm! És mondom, egyelőre tényleg csak kíváncsiság. :)

2012. márc. 31. 10:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Rendben, nem fogom együtt tartani. Egyszerre csak egyféle állatka. Viszont több helyen is olvastam már, hogy ugyan nagyon szeretni való kis állatok, viszont akaratosak, hisztisek is. Folyamatos törődést igényelnek. Például rugdalnak, vagy addig ugrálnak a ketrecben, amíg ki nem veszik őket. Ezek igazak?
2012. ápr. 1. 20:19
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem lógófülű kosorrú törpenyuszim van :D

Nemsokára vagyis vasárnap jön mellé egy lány mert az előző elpusztult rejtélyes okok miatt :'( Úgyhogy a Jézuska hozza majd neki természetesen kap a Mikulástól is valamit :D Mi megszoktuk ilyenkor ajándékozni őket vagyis az állatkáinkat cserébe a hűségüket kapjuk és a nagy szívüket. És igen gyorsan szobatiszták lesznek :D Nekem a ketrecbe van amikor berakok egy műanyag dobozkát és abba piszkít így minden nap csak azt ürítem ki 4 naponta van amikor az egész ketrecet kimosom mosószeres vízzel. És hát nekem nyáron a garázsban vannak télen a kazánházban a meleg csövek mellett így hát nem tudom milyen mellettük aludni. Nekem még nem voltak betegek bár amelyik elpusztult lehet betegségben csak az egyik napról a másikra mikor mentem ki hozzájuk rossz álapotban volt és hát látszott rajta nem lehet megmenteni.. :(( :'(

Hát nem tudom kicsit gyors az anyagcseréjük de például nem annyira mint a madaraknak :D

Amire szükségük van:


-ketrec

-itató,etető

-széna

-faág fogkoptatásra

-nyuszitáp :)

-friss víz

-házikó(de nem mindegyik szereti)

-gyümölcsök:-alma

-mazsola

-menta (amiről most hallottam:OO)

-zöldségek:-répa

-saláta

-kígyóuborka

és persze sok-sok szeretet és türelem


amúgy a zöldségeket és a gyümölcsöket csak 3 hónapos kor után lehet adni nekik mivel még a gyomruk nincs annyira kifejlődve és biztos van még sok gyümi meg zöldség de én ezeket szoktam neki adni :DD



Remélem kielégítettem kíváncsiságod ;)

És remélem lesz neked is egy ilyen kis bújós szőrpamacsod :)

2012. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
egyébként az enyém nagyon kis hisztis :D de nekem nem szoktak rugni ugrálni a ketrecben vagy ilyesmi inkább csak ha hangos szóval leszídom akkor bevágja a durcit :D de persze nem verem meg
2012. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!