Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell rendesen tartani...

Hogyan kell rendesen tartani egy nyuszit?

Figyelt kérdés
4 éves lányomnak szeretnék egy nyuszit, de nem sok mindent tudok róluk. Kiváncsi vagyok mire lenne szüksége, ajánlott e kisgyerek mellé lakásba. Ha becsuszik 1-1 olyan nap, hogy csak 1-2 órára engedem ki a ketrecből nem fog e szenvedni stb.

2012. ápr. 2. 18:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ahogy a fémyképeken néztem azt hittem az alomtálca az egy nagy valami.

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek

2012. ápr. 2. 21:31
 12/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én nem ajánlom olyan kicsi gyerek mellé a nyuszit. Egy nyuszi nagyon sok időt és törődést igényel, képes hatalmas koszt csinálni, ha széthordja a szalmát, esetleg nem lesz egyből szobatiszta. Ha a kislány véletlenül megijeszti, vagy rosszul fogja meg meg is haraphatja, karmolhatja, vagy csak félni fog tőle, és akkor nehezebben lesz szelíd. Persze ha van időd rá, és a kislányod nem olyan kis izgága, esetleg találkozott már állatokkal, és nem bántotta őket még véletlenül se, akkor lehet róla szó, én csak abból indulok ki, hogy nekem a két nyuszim elviszi az egész napomat, folyton takarítanom kell utánuk meg ilyenek. Persze én imádom őket, de nekem nincs is más dolgom. Szerintem azért gondold meg a nyuszi tartást kisgyerek mellett, főleg azért mert ugye főleg neked kell majd foglalkozni vele.
2012. ápr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom mikor megveszed 1-2 hétre be kell zárni a ketrecébe és eleinte nem szabad kiengedni, azért hogy szokja meg a helyét. Utána mikor kiengeded akkor meg már szobatiszta lesz. Egy barátnőm úgy csinálta, és én a csincsillával is ezt csináltam és mindkettő szobatiszta lett, és nem is csak pisilésre mentek vissza a terráriumba, hanem még bogyózni is. Hjó azért elvétve néha egy két bogyó volt a szobában is, de nem volt jellemző.


Régebben volt egy nyulam, ő nem ketrecben volt, hanem a fürdőszobába lakott. Neki is volt alomtálcája, és őt én nem tanítottam, mert akkor még kisebb voltam, de valahogy ő is mindig oda végezte a dolgát szerencsére, és nem szanaszét. Mondjuk az elég büdös volt néha, de ez egy nagy fehér kan nyúl volt és olyan 2-3 naponta takarítottuk ha jól emlékszem és harapott a nyuszi "játékból", azaz csak ilyen régi rossz edzőcipőben mehettünk be a fürdőszobába hozzá, mert a lábunkat szerette rágcsálni, a cipőfűzőt, meg a cipőmet is megrágta mindig :) A mosógép kábelét elrejtettük, mert azt is megblankolta volna. Egyszer nyitva volt a mosógép, akkor beleugrott, jó könnyen kiszedtük belőle, csak pl szeretett felugrani a mosógép tetejére, meg ha kiengedük a lakásba akkor a székről az asztalra is, ott pl megrágta a kiflit ha volt az asztalon, meg úgy mindenbe belekóstolt amit talált. A törpenyúl szénát eszik, zöldségeket és nyúlkaját, de az én nagy nyulamnak heti egyszer szedtem friss füvet, volt egy szemeteskosár szerű vödröm aminek rácsos volt az oldala, jól szellőzött, oda tettem be a füvet, és akkor nem rothadt be, max csak kiszáradt. A törpenyúl is szereti a füvet meg a tyúkhúrt, tehát ilyesmiket lehet neki is szedni egy szatyorba, ha ráérsz néha.

2012. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ajánlanám a [link] - t. :)
2012. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
állatorvos váltás?!
2012. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!