Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiában szenvedők ha...

Az anorexiában szenvedők ha meggyógyulnak újból rendesen látják a testüket? Vagy örökké kövérnek fogják tartani magukat?

Figyelt kérdés
lehet ez a kérdés nem ide illik és ezért előre is bocsánatot kérek....
2010. dec. 23. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg meggyógyulnak,akkor normálisak lesznek.

De szerintem amíg nem látják be,hogy nem okés amit csinálnak,és rájuk akarják erőltetni a gyógyulást,addig sosem fognak meggyógyulni,hiszen az etetéstől elkezdenek hízni ami lelkileg mégjobban a padlóra küldi őket.Én már csak tudom.2éve folyamatos fogyás hízás...

Nekem pl az volt,hogy először félévig koplaltam,aztán a körmömre néztek,és elkezdtek tömni...na akkor annyit láttam,hogy úristen zsírdisznó leszek...kijátszottam őket....aztán úgy 35kg-san rájöttem,hogy ezt nem kéne...akkor magamtól elkezdtem enni....átestem a ló túloldalára.Most ott tartok,hogy normális a súlyom,de megint fogyózok.Bár most próbálok nem úgy,hogy napokig nem eszek....:/

Szóval ez egy bonyolult betegség.Lelkileg...agyban kell meggyógyulni.Talán egy idő után kialakul egy reális önkép.De ehhez szerintem kell doki is.Nekem senki nem segített,csak a csládom tömni kezdett.Hát...nem is vagyok gyógyult.

14L

2010. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnálom :( remélem hamarosan te is teljesen meggyógyulsz és sok sikert a mostani diétához. remélem minden jól fog menni.
2010. dec. 23. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mennyire volt súlyos az esetük. Ha pl. károsodott miatta a szíve, akkor a lány biztos hülyeségnek fogja gondolni. De ha beütnéd a gyk keresőjébe, hogy anorexia, találsz ott is egypár dolgt.Vagy kukkants be ide: proana.mlap.hu

Ez egy anorexiások által látogatott oldal. Remélem tudtam segíteni ;)

2010. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én például eszem rendesen, már nem is vagyok kórosan sovány, de az önbizalomhiány megmaradt. Nem csak súlyom körül, hanem kinézetre teljesitményre is. Elvárom magamtól, hogy mindenben tökéletes legyek, meg szoktam lepődni, ha dicsérnek bármiben is, mert képtelen vagyok elhinni, hogy jól csinálok valamit...
2010. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdésben tulajdonképpen megbújik a válasz is. Az anorexia betegség egyik része, hogy nem rendesen látják a testüket, tehát torz a testképük.

Csak akkor tekinthetjük gyógyultnak az anorexiást, ha már rendesen látja a testét. Attól még nem gyógyult, mert szedett magára pár kilót.

2010. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!