Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy tengerima...

Nagyon szeretnék egy tengerimalacot, de még sokat nem tudok róluk. Nem mondaná el valaki, miért is kedves jószágok? ;)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem a gemon.hu-oldalt olvasd át!

jahh és remélem nem csak 1-et akarsz tartani, mivel társas lények:)

2012. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az oldalt megnéztem.Most már eleget tudok,hogy legyen egy malacka párosom :)
2012. ápr. 5. 09:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem november óta van egy malackám! :) Nagyon szeretem, mindent megkap amire szüksége van. Nagyon jópofa kis állat. Viszont nagyon félős... Sok idő eltelik, még a bizalmába fogad valakit. Kb másfél méterre van a ketrece az ágyamtól, mégsem zavar semmiben éjjelente. Mondjuk én évek óta füldugóval alszom, de nem egy hangos kisállat az enyém, az már biztos. :) Kaja szempontjából érdemes hozzászoktatni tényleg egy rendszerhez, akkor megtanulja mikor is várja azt a kaját. Nálam például tudja, hogy reggel kihúzom a függönyt és nemsokára jön a reggeli. Így eszébe se jut például éjjel kajára várni. Viszont ha már türelmetlen akkor csipog ám. :) Minden nap kiveszem, bár ha a földre rakom, akkor kb gáz a ketrechez... :D Van egy malacrongy, azt ilyenkor az ágyra terítem és azon mászkál, nézelődik, eszeget... Simogatásnál pedig elégedettségét azzal jelzi, hogy összevissza magyaráz közben (mormog). Ha tudok még segíteni, írj nyugodtan! :)
2012. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem én már írtam mikor kérdezted hogy milyen kisállatot javasolnánk:) Hát az én cocijaim reggel és este is kapnak. Sípolnak ha nem, szóval el se tudnám felejteni:D Este max rágást lehet hallani. Nálam fialt is, akkor mikor a kicsi olyan 2 hetes lett elkezdett udvarolni a fiú és ezt éjszaka is csinálta szóval ha mindig jól akarsz aludni két azonos neműt vegyél :D Míg a kicsik kicsik voltak és 3-an voltak akkor éjjeli játék is volt eleinte. Összevissza rohangásztak a ketrecben. Eléggé nagy hanggal járt de miután jobban megszokták a helyet (olyan 4 hónap után) áttették ezt délelőttre :D Mostanság már csak ritkán játszanak ennyire hevesen sajna. Valamiért kinőtték vagy nem tudom. Az enyémek olyan fél éve vannak nálam (vagyis az anya, rá pár hónapra jöttek a kicsik mert hasasan kaptam mint kiderült, de a fiúk elköltöztek máshoz :D). Most jutottunk el odáig hogy odajönnek a ketrec ajtóba várni a kaját, elviselik ha simizem őket stb. Ha 1 malacod van azzal az a baj, hogy feszt sípolhat hogy játssz vele meg foglalkozz vele. Az enyém is ezt csinálta. Azt hogy miért kedves jószágok nem tudom. Én csak rájuk nézek és olvadok :D Imádom a kis fejüket meg ahogy várják a kaját és állnak a ketrec oldalában:) Annyira nem harapósak, legalábbis az enyémek nem gyakran alkalmazzák rám nézve. Kicsit félős állatok de ha megszokják a helyet akkor nem szaladnak egyből fedezékbe.
2012. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A legaranyosabb tényleg amikor a kaját várja, meg amikor ül a táp előtt (első 2 lába a tápos tányéron), és szépen lassan rágcsálja, közben néz ki a fejéből. És képes ezt egy órán keresztül is csinálni. :) Vagy amikor netezek és a térdemen ücsörög közben nyugisan. :))
2012. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!