Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány nyuszi a kezesebb?

Fiú vagy lány nyuszi a kezesebb?

Figyelt kérdés
Szeretnék később egy törpenyulat, de nem tudom, hogy milyen neműt válasszak. Szeretném ha barátságos lenne és ha kiveszem keresse a társaságom. nyuszitartók tapasztalatait megköszönném!

2012. ápr. 9. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a bak nyuszik, de csak általánosságban, ez a nyuszi személyiségétől függ inkább.
2012. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van több is, de a bakok valahogy jobban viszonyultak hozzám. Most is van egy bak a tenyészetben, Császár, aki nagyon keresi a társaságomat.
2012. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bak előtt nőstény nyulam volt.Csípett, rúgott és harapott, de a baknyulak nagyon kezesek, szelídek.Nekem is törpenyulam van, és hihetetlenül aranyos, kedves kis állat.^^
2012. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Majd' 10 évvel ezelőtt volt egy törpém, kislány volt. Hasonlóan viselkedett: elszaladt, sarokba elbújt, nem lehetett kicsalogatni. Ha kedve szottyant harapott... Ez lehet az én hibám is-akkor gyerek ésszel egy állatkereskedésből hoztuk el. Szegény rengeteg nyuszi között élt összezsúfolva. Ő volt a "legcsendesebb" a társaságban, behúzódott a sarokba. Rajta akadt meg a szemem. Mint pár nappal később kiderült teljesen szocializálatlan volt. A későbbiekben javult valamennyit a viselkedése, de sosem engedett magához közel.

Emiatt félek egy kicsit az új nyuszi tartásától.

Persze nem azt várom egy nyúltól, hogy nonstop, a nap összes órájában keresse a társaságom, de néha olyan jó lenne "megdögönyözni", simogatni, játszani vele.

Persze mai ésszel már tenyésztőtől fogok vásárolni olyan nyuszit, aki emberek között, szeretetben nevelkedett.

2012. ápr. 13. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
a lány nyuszikat nem ismerem nekem fiú van 5hete és most 6hónapos .. a fontos hogy ne állatkereskedésbe vegyétek hanem hobbitenyésztőtől ő már tudni fogja hogy milyen a nyuszi személyisége, hogy mennyire kézhezszoktatott .. :D nekem az előző gazdi azt mondta hogy kis kezesbárány és az is de 3-4 hétbe telt mire visszatért ez az énje szóval ha veszel nyuszit és nem ugrik a nyakadba ne add fel a meghódítását :D
2012. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
igen a fiú nyuszi :)
2012. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiú nyulam is van meg lány is. A lány harapósabb meg őrzi a területét. A fiú nagyon kanos lesz ami szétcseszi a szívét és az idegrendszerét. Bakot ha későn hérélsz, nem fog megjavulni mert a hormonok enyhén termelődik fognak. Tapasztalatból beszélek.... Nem tom melyik a jobb. Én most lányt akartam mert van rajta kívűl egy fiú. Az új a kicsi a nyuszkóm apuja. Nagyon cuki mind a kettő de nehezen viselem hogy a fiú még herélése után pár hónappal és megy rá a lányára, meg hogy a lány harapós. A fiú amúgy rángatózósabb és idegesebb. A lány nyugodtabb de vagányabb
2014. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De te döntesz elvégre a te nyuszid lesz.

A lány :

csak azért harap ha harap mert így vonja fel magára a figyelmet h foglalkozzanak vele, szeret a középpontban lenni. Náluk az ivartalanítás nem segít.

Bak: amint tudod ivartalanítod hogy rossz szokásaitól mentes legyen, mondom ha későn herélése annyi h más fiú nyuszikkal nem fog verekedni meg nem fog jelölni és a pisibe se lesz büdi,de kanos marad

2014. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fontos hogy tenyészetből válaszd ott a vérvonal jó, így ha te is jó gazdi leszel akkor egy se fog megharapni
2014. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!