Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla, degu, és patkány...

A csincsilla, degu, és patkány mennyire inteligensek egy nyuszihoz képest?

Figyelt kérdés

Nem tartottam még sose ezeket az állatokat, igazából nem is gondolkoztam el a tartásukon, szóval csak elméletben érdekel, hogy uygyanúgy taníthatóak, játékosak? Ki lehet őket engedni? Megtanulják s nevüket, és bizonyos parancsszavakat? Esetleg trükköket? A patkányról hallottam hogy okos, de a többiről fogalmam sincs. Régebben azt hittem olyanok mint egy nagy hörcsög, de mióta nyuszim van, kezdenek érdekelni a kisemlősök.


A válaszokat előre is köszi:)


2012. ápr. 13. 06:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2012. ápr. 16. 19:46
 12/15 anonim ***** válasza:
nekem is volt mind , most csincsilla van épp,tapasztalatom szerint legalábbis ez a legokosabb.hallgat a nevére, hogy ne mennyen ide-oda,és át is basz sokszor xd.viszont ha van már valamid csincsillát ne vegyél ( v csincsiket) mert foglalkozni kell velük nem keveset. a 15 év alatt amig élnek
2012. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi:) Hát ha veszek akkor foglalkozni is fogok vele.
2012. ápr. 18. 19:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom,jár-e még valaki erre:).Nekem nyuszim van,baba korától él velünk.Első nap,hogy hazahoztuk,szobatiszta lett.Sőt!Csak a WC-jébe hajlandó pisilni-kakilni:).Megtanulta a naevér,azt,hogy "Nem szabad!;Gyere ide!;Köpd ki!;Be a ketrecbe!";Adjál puszit:)". Ráadásul nem a kajáért jön odabújni,ölben aludni,nem azért követ minket,mint egy kiskutya.Külön figyeltünk arra,hogy nem legyen "jutalomfalat",ha megtanult valamit vagy szót fogadott.Ilyenkor jön az "Ügyes vagy Nyuszika" és a simi:).Szóval nem érdekből szeret minket. Ja,és nagyszerű házőrző:D:D.Ha egyedül van és idegen megy a házba(kétszer volt egyedül pár napig és az ismerős ment enni adni neki),akkor ugrik a ketrecajtónak és rázza,plusz morog hozzá:D.Ha viszont ott vagyunk,bárki odajöhet és megsimogathatja,soha nem kap oda,nem rángatózik,nem morog!

De az igaz,hogy sokat kell vele foglalkozni,mert értelmes állat(minden állat az..)és unatkozik,nem érzi jól magát,ha állandóan egyedül van.Nyuszinak az is elég este,ha csak sertepertélhet a lábunk között a konyhában,míg főzünk,eszünk stb:D.

2013. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nekem is nyuszikám van:) Köszi a választ:D Csak érdekel a többi kisállat hozzá viszonyítva. Egyszer a távoli jövőben veszek csincsillákat:)
2013. okt. 4. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!