Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl wc, hogyan? , miképp?

Törpenyúl wc, hogyan? , miképp?

Figyelt kérdés
Mekkora legyen?Mit kell beletenni? Véleményekre vagyok kíváncsi :) Válaszotokat köszönöm!
2012. ápr. 15. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen háromszög alakú van,a méretét meg nem tudnám megmondani,de elfér benne a nyuszi.Mikor vettem ez volt a legnagyobb a boltban.Benne pedig fapellet van,ez a legjobb.
2012. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is van egy törpenyuszim, és nekünk ez tökéletesen bevált(pedig nem ehhez volt szoktatva 1 évig!):

Akkora legyen a ketrec, hogy egy alomtálca beleférjen. Ha nem, akkor vegyél kisebb alomtálcát. Mi kétféle alommal szoktuk feltölteni. Macskaalmot veszünk. Az egyik természetes bio macskaalom, általában CIRMI-t veszünk(ez a márkája). Másik fajta pedig egy kristályos alom, ami szagelszívó, ez általában Pussy Cat(és ilyen fehér, benyomott képű macskák vannak rajta). Először is mosd ki a tálcát, majd legelőször a CIRMI-t rakd bele, kb. a 3/4-ig. Aztán egy kis vékony réteget a kristályosból. Ez a sorrend azért fontos, mert ha a kristályos van alul, akkor azt takarításnál nagyon nehéz kikaparni a tálcából. Ha viszont a másikat rakod, akkor egyszerűen csak felveszi a nedves homok(mert ez ilyen homokszerű) a tálca formáját, és kiesik belőle. A tetején a zselé pedig elszívja a kellemetlen szagokat. Ajánlatos a tálcát úgy a ketrecbe tenni, hogy a forgáccsal(vagy amivel ki van bélelve a ketrec alja) a tetejéig felérjen(de már a macskaalmokra ne menjen rá). Legkönnyebben úgy tudod rászoktatni, hogy oda piszkítson, hogy amikor máshova végzi a dolgát, akkor megfogod a bogyókat, és a tálcába rakod. Ha pedig pisilt máshova, akkor a pisis forgácsot rakd a tálcába. Hidd el, rá fog jönni, hogy mit szeretnél. Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Igaz, a fapellet is nagyon jó, csak nekünk nem szívta el annyira a szagokat.
2012. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekünk 4-zet alakú van. de akkora kell, amibe belefér a nyuszi, és mellette még van hely a ketrecben, hogy ugrálni tudjon.
2012. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2012. ápr. 15. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyúlnak csak forgács, vagy fapellet lehet a toalettjében. De inkább fapellet, mert nem szórodik szét, és nem büdös. A nyúlvécére sokan esküsznek, de sokan mások - pl én-a 300 forintos nagy tálca mellett voksolok. Az egész nyúl bele tud állni, és nem is volt drága. Általában a ketrec szélességének megfelelőt (50 cm) kell venni.
2012. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A fapellet jobban készteti a nyulat,hogy oda végezze a dolgát? Vagy milyen anyag van,ami erre készteti őt,vagy majd látja a tálat és tudni fogja h oda kell?

Válaszokat köszönöm! :)

2012. ápr. 15. 16:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ösztön készteti erre. Te pedig az elhagyott bogyókat bedobálod az almostálcába/wc-be. A pisit meg feltörlöd, és ecettel átmosod ott a területet utána, hogy ne érezze ott a szagát.
2012. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a nyuszi,csak remélem minél hamarabb meglesz :)

Köszi a válaszod!

2012. ápr. 15. 16:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Macskaalmot egyáltalán nem javasolnak nyuszi alá. Fapellet vagy faforgács kell, mi a kettőt kombináljuk. Alólra a pellet, rá a forgács, mert csak a pelletet nem nagyon szerette de így sikerült őt kicselezni. :) A pellet nagyon jó szagmegkötő, semmilyen szag nincs! A fapellet az állatkeresk.ben drágább, így én a tescoban veszek a tüzelőanyagoknál. Áll. van olajjal átitatott is, arra nagyon figyelni kell, nehogy olyat vegyél. (Én mindig megszaglászom egy pici lyukon keresztül :)) A mi nyuszink hamar kinőtte az első sarokwc-jét, pedig nem nagy nyuszi, úgyhogy én ajánlom, h. a legnagyobbat kérd. Olyan 90x90 cm-es kb. 1500 Ft volt. A nyuszik alapból egy helyre ürítenek, csak ők választják ki a sarkot a ketibe, oda kell tenni a sarokbudit. Én azt olvastam, hogy ha megérkezik a nyuszi, az első héten nem nagyon kell kiengedni, hogy megszokja a helyét. Én ezt nem tudtam, így mikor hozzánk került a nyuszi, mi kb 2 hétig kínlódtunk a szobatisztasággal. Ha véletlen máshol végzi el a dolgát a pisit papírzsepivel itasd fel és tedd be a wc-jébe, a bogyókat ugyanúgy felszedni és betenni a budiba. Aztán a baleset helyét ecettel jó alaposan feltörölni. Nekünk így sikerült szobatisztaságra nevelni. Bogyókat azért nagy ritkán találok a keti körül is, de pisit soha.
2012. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!