Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla kérdések?

Csincsilla kérdések?

Figyelt kérdés

van 1-2 kérdésem a csincsillákkal kapcsolatban. aki ért hozzá irna? szeretnék venni 1et.


1. Szelídek, lehet őket simogatni?

2. kell őket oltani?

3. olvastam h vastag a bundájuk nyáron hűteni kell őket, tehát sose mehetnek ki a szabadba, ha igen hogyan mikor stb?

4. zöldséget, gyümit ehet, ha igen mit? Milyen kaja kell neki?

5. sok baj van velük, vagy aranyosak?


2012. ápr. 15. 19:24
 1/5 anonim válasza:

Én nem vagyok kifejezetten hozzáértő, de nagynénémnek van, és pár dolgot, amit tudok aztokat leírom.

lehet őket simogatni, de kifejezetten mozgékonyak. Egy szempillantás alatt képesek kiugrani a kezedből. Én nem javaslom, hogy kividd őket a szabadba, mozgékonyságuk miatt, meg amúgy is (tudtommal) kényesek, és bármi apróságot elkaphatnak. Speciális, kizárólag csincsilláknak való táp jár nekik, azon kívül ehetnek zöldséget, gyümölcsöt (uborka, körte....hogy mit nem szabad, azt nem tudom). Kissé talán macerás, mert minél nagyobb ketrec kell nekik, és ezen kívül naponta ki kell őket engedni futkározni (majd befogni őket, ami az egyik legnehezebb rész), speciális táp kell, homok, hogy fürödhessenek, de nem gondolom úgy, hogy sok baj lenne velük. Csak annyi, mint bármelyik kisállattal.

Az oltásokról nem tudok, de szerintem nem kell őket oltani.

Ezeket nem kérdezted, de szerintem fontosak: Amikor kiengeded őket, nem szabad megijeszteni, mert azonnal kihullik a szőrük! A csincsillák nem társas állatok, féltékenyek lehetnek más háziállatokra. Képesek megsértődni- valójában nem tudom, ez miben nyilvánul meg, de hallottam már, hogy 'Alice megint megsértődött'. Igaz, nagyon keveset isznak, de szükségük van itatóra, és mindig friss vízre.

Sok sikert hozzá:) remélem tudtam segíteni

2012. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
dejjóóó, köszi:)
2012. ápr. 16. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Már 1 hete hogy nekünk is van ! mit is mondjak egyszerűen imádnivaló,úgy látom lassan beilleszkedik,naponta kiengedjük és olyankor ugrál rajtunk teljesen kézhez szokott (előző gazda) simogatás nem igazán tetszik neki de ha vakargatjuk az annál inkább. oltani nem kell őket legalábbis úgy tudom.csincsilla tápot,friss szénát eszik .ja és a miénk imádja a magot elveszi a kezedből és ügyesen megtöri,de állítólag nem egészséges mert sok benne az olaj!homokban naponta fürdik, nagyon aranyos olyankor sokat nevetünk rajta nagyon élvezi! egy 5 literes uborkásüvegben egy tenyérnyi csincsillahomok !
2012. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az előző vagyok:


állítólag 10-15 évig élnek a mink most lesz 1 éves:-)

2012. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megjelöltem
2012. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!