Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Új kis nyuszi! Válaszolnátok?

Új kis nyuszi! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Most névnapomra kaptam egy kisnyuszit. 6-7 hetes lehet. Két kérdésem lenne.


1: Nagyon fél még. Szerintetek mi a jobb? Rá erőltessem a társaságom, vagy hagyjam hogy majd előbb-utóbb Ő nyisson felém? Tegnap kaptam. Betettem a ketrecébe, de nem csinált semmit. Alig bírtam ki hogy ne fogdossam. Aztán kinyitottam neki az ajtót de nem jött ki. Később kijött, de nagyon megszeppentnek tűnt, de a többi nyuszival jól elvan. Fogdossam, vagy várjak amíg idejön? Leültem hozzájuk a földre, a másik kettő egyből odajött, de ő annyira megijedt, hogy bebújt a szekrény alá, és egy óráig ott kuksolt.


2: Egyedül lakjon vagy Nyafival. Nyafi fiú, Ő meg kislány, kb 1 hónap lehet köztük. Most a két fiú együtt lakik, de Nyafit átrakhatnám a kislányhoz, hogy ne legyen olyan magányos. Még nem ivaros egyik se ugye. Ebből lehet gond? Kiengedve elég jól megvannak.


2012. ápr. 16. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne ha egyedül lakna, én félnék, hogy bántják egymást.Én mikor a nyuszimat kaptam megvártam még ő közeledik hozzám nem erőltettem rá a társaságomat és pár hét alatt nagyon szelíd lett.Odaültem aketrecéhez, kinyitottam az ajtót és figyeltem, beszéltem hozzá aztán magát odajött egy idő után.
2012. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) De így nem magányos? Egyébként együtt vannak kint, és itt nem bántják egymást.De akkor egyenlőre marad egyedül:) köszönöm ,és várom a további jó tanácsokat:)
2012. ápr. 16. 08:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem egy oroszlánfejű törpe nyuszim.Amikor megkaptam

4 hónapos volt és elég vad.3-4 hónap kellett ahhoz hogy szelíd legyen és ki tudjam venni az ölembe.DE sajnos még most is néha vadóc.Ráadásul most költöztünk is és így újra vadabb lett.ÉN beszéltem neki a kezemből kezdtem el olyannal etetni amit nagyon szeret és szépen fokozatosan kezdtem el simogatni.Nem erőltettem.Hidd el ha nem erőlteted hamar meg fogja szokni az új helyét.Nem magányos szerintem mert kint együtt vannak a nyuszik.Ne tedd mellé nyafit szerintem nem lenne jó ötlet.Remélem tudtam segíteni.Drukkolok hogy sikerüljön a megszokás :)

2012. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. ápr. 16. 18:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ha odaülsz hozzá naponta többször akkor nem lesz magányos.
2012. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Már kezdünk megbarátkozni, meg napközbe kint van:D csak azon aggódtam hogy amíg suliba vagyok nem érzi e magát egyedül, mivel a ketibe nem látja a másik kettőt. Ma voltam vele állatorvosnál, csak úgy megnézetni, hogy minden oké e vele, és megkérdeztem. Ő azt mondta ha nagyon akarom összetehetem őket, mert amíg ilyen aprók nem fognak verekedni, meg kint sincs velük baj, de azt is mondta hogy szerinte nem lesz magányos, mert elég sokat van kint. Egyébként már hagyja hogy megsimizzem meg eszik a kezemből :D
2012. ápr. 17. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülök!Hát én is fél 8kor elmegyek iskolába és 3 körül érek haza,de délelőtt úgyis alszik a nyuszim.
2012. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem alszik:D De reggel engedem őket futkosni egy- másfél órát, aztán mikor hazajöttem onnantól egész nap kint vannak. Nem tűnnek depisnek:D
2012. ápr. 17. 22:26
 9/10 anonim válasza:
A nyuszik egyedül is elvannak, nem túl társaságigényesek...
2012. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen de ő még olyan kis pici:) azért köszi:)
2012. ápr. 18. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!