Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor mi a helyzet...

Most akkor mi a helyzet ezekkel a Toy nyuszikkal? Olvastam már róluk pár dolgot, létezik, "nem létezik", de pontosan mi az igazság?

Figyelt kérdés
Én már többször láttam (ilyen néven) nyulat az állatkereskedésekben, bevallom, nagyon tetszenek. De ha vásárlásra kerülne a sor, meg szabad venni? Mindenképp valami kis testű nyulat szeretnék majd a jövőben. Na az állatkereskedésben például az van mellé írva (csak simán filccel), hogy max 1 kilósra nő...

2012. ápr. 15. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Toy nyuszik nincsenek.

Tenyésztőnél nem is találsz, csak szaporítóknál és állatkereskedésben.


Az a baj ezekkel a szegény kis nyuszikkal, hogy genetikai problémáik vannak, mint pl a túlnövő fog, amit havonta kell állatorvossal vágatni!

2012. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony,úgy van ahogy az első mondja.Ha nyuszit szeretnél tenyésztőnél vegyél.A kereskedésben sokszor hamarabb vannak elválasztva az anyjuktól,mert így kisebbek,jobban el lehet adni.Fogproblémájuk is lehet,mert nem biztos,hogy fajtatiszta a nyuszi.Így más az álkapcsuk ezért van a fogprobléma.
2012. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magyarul ezek inkább ilyen kis "hibás" állatok, azért is ennyire aprók. :(
2012. ápr. 15. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,persze lehet,hogy egészséges nyuszit fogsz ki,de nem tudom,hogy megéri-e kockáztatni.
2012. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ezért is kérdeztem meg. Csak annyira megtetszettek tegnap. :)
2012. ápr. 15. 11:13
 6/6 Platypus ***** válasza:
Nagyon pici nyúl létezik, holland törpének hívják. Őket is árulják toy név alatt. Ha rendes tenyésztőtől veszed, akkor nem rendelkezik semmi komolyabb hátránnyal az átlagos méretű törpenyulakhoz képest. A bolti "toy" nyúl viszont lehet bármi, például oroszlánfejűt is hívják így. A "toy" nyulakkal az a gond, hogy csak olyan helyeken használják az elnevezést, ahonnan nem szabad nyulat venni.
2012. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!