Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla vagy törpenyuszi?...

Csincsilla vagy törpenyuszi? Melyik válasszam és miért azt?

Figyelt kérdés

19éves lány agyok, már2éve h meghalt a kutyusom, nem szeretnék és nemis lehet több kutyám (szép az udvarunk), de szeretnék egy pici állatkát, amit lehet szeretgetni, lehet vele törődni és lehet simizni és pihe-puha:)

Bár itthon tuti nem örülnének neki, szóval olyan állatka kéne amit olykor az erkélyünkön is tarthatok ha jó az idő, mert nem lesz baja, szóval nem KÖTELEZŐ NEKI CSAK A lakás.


Aranyosak a csincsillák is meg a nyuszik is:) A csincsilla tetszik mert vicces, gyors és sztem formák:) De nagyon drága maga az állat, és nemis lehet kivinni.

A nyuszi meg aranyos olyan kis nyugodt állatka, őt meg kilehet vinni ha bevan oltva:)


Ki melyiket ajánlja? Érvekkel?:) Győzzetek meg valamelyikkel! :)))


2012. ápr. 17. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
tudom mind2nek kell ketrec, de csaj létemre szeretek barkácsolni meg barátom vagy apám is segit tuti ha megkérem őket és szépen nézek:D De akkor már inkább barátomat tudom levenni a lábáról :))) Szóval a ketrecet mi is megtudnánk csinálni. Meg van 7végi melóm, meg olykor 7köznap is 1-1 nap, nem keresek olyan rengeteget, de azért az eleséget, oltást stb vállalom:) Arra jut:) Most lehet beteg vagyok, de jelenleg ugyérzem, h inkább költök 1 édes kisállatra amit imádok mint magamra:)
2012. ápr. 17. 12:33
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Szerintem a nyuszit válaszd. Több okból is.

A csincsilla szőre nagyon érzékeny, sokszor magára a simogatásra is. És nagyon sokat ugrál, felugrik bárhova kb, a szekrény tetejére is fel tud menni. (Nekem amúgy nem is tetszik annyira.)

A nyuszi nagyjából a földön marad ha kiengeded. Megtanulja hogy szobatiszta legyen. Ki tudod vinni. Tehetsz rá akár kis hámot is (nyuszit sétáltatni nem igazán lehet, mert ő sétál, te meg mész utána, de azért nem rossz) de még jobb, ha tudtok neki csinálni a kertbe kifutót, nagyon fogja élvezni.

Igaz, hogy kell neki az oltás, de ahogy írtad, ez nem okoz gondot. :) Annyi még, hogy ha fiú, érdemes lenne ivartalaníttatni a nyuszit, sokkal könnyebb vele együtt élni úgy.

Abba gondolj bele, hogy elég sokáig élnek ezek az állatok, és ha elköltözöl esetleg otthonról, akkor viszed őt magaddal. És ott is megfelelő körülményeket kell biztosítani neki. Szerintem egy nyuszival könnyebb együtt élni hosszútávon, főleg a szobatisztaság miatt.

Olcsóbb is valamivel a nyuszi és most rengeteg nyuszit találsz pl állatkereskedésekben, ami megmaradt húsvétról. Jó lenne nekik is szerető gazdi.

Egyébként most a Fressnapfban a fél m2-es ketrec féláron van, 6000 Ft, ha még van belőle... húsvéti akció a készlet erejéig.

2012. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
(Nem mertem kimondani hogy a nyuszik okosabbak, mert egy csincsilla párti megsértődik... :P )
2012. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom,csincsillából kettőt kell tartani.A nyusziból nem muszáj.

Nekem nyuszi van,amit tudnék mondani azt jól összefoglalta az előző.:)

2012. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nyuszi!Nekem még csak egy hete van,de tüneményes. :D Okos,szobatiszta,szelíd az első perctől.Most is itt ugra -bugrál.Nagyon édes! :)
2012. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem nyuszim van, szóval csak nyuszikkal kapcsolatban tudok nyilatkozni: Igen picúr korában nagyon kis ügyes és nem csinál semmi rosszat, ez kb 2-3 hónap (vagy még annyi sem) de aztán a rosszaság netovábbja! :D A lényeg, hogy nagyon nézz utána mindennek velük kapcsolatban... Nálunk egy töltő kábel, egy szendvicssütő, egy hangszóró kábel, és egy ventilátor kábel bánta, szóval mindenképpen ketrec... napi egy két óra futkorászás, szigorúan felügyelet mellett! Ha picike kora óta sokat foglalkozol vele akkor jól kézhez szokik, megismeri, megtanulja a hangod, és megnyugszik a kezedben, kivéve ha neki valami nagyon fontos dolga van és mennie kell! :D Én azért is vagyok nyuszipárti mert lehet szeretgetni, és az nagyon jól esik az ember lelkének, már annyira hozzámszokott, hogy pici kora óta nyalogat! És egyszerüen imádnivaló a kis pici pofája! Vicces ahogy ásít, nyújtózkodik, floppol, és a kis lénye egy tünemény, néha kiborít, de imádom!
2012. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de édes amiket irtok:) köszönöm:)

akkor nyuszi(L):)

2012. ápr. 18. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
minden állatból érdemesebb 2t tartani,ez hülyeség hogy nem. én a helyedbe egyiket se venném mondjuk de ha már annyira kell akkor a húsvéti rémet vedd. a csincsik 20évig is élnek, a nyulakat meg is lehet kajálni (höhö xd) és sokkal igényesebb tartani csincsit. (am nemtudom ki mondta hogy a csincsilla nem okos , az enyém hallgat a nevére és ha azt mondom hogy nem mehet ide meg oda akkor nem megy, és azt is érti ha fürdetni akarom vagy takaritani,megnézem melyik nyúl tudja ezt) na mindegy. vegyél nyúltot
2012. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!