Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartanál a...

Milyen kisállatot tartanál a helyemben?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, szeretnék egy kisállatot, aki szelíd, kezes ,nem túl hangos és szereti ha simogatják, ha kézben tartják. Viszonylag olcsó állatkát keresek .

Hörcsögre, tengerimalacra, valami kis szőrmókra gondoltam.

Mit ajánlasz? Állatkereskedésben vagy háztól jobb venni ? Az adott állatnak szüksége van valamilyen oltásra vagy különös bánásmódra?

Köszönöm a segítséget.



2012. ápr. 17. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez máris leszűkíti a kört. 60x40 -es helyen nem lehet: tengerimalac, nyuszi, csincsilla, sem semmilyen nagyobb állat.

Tehát valami kisebbet kell választani. Mindenképp nappali állatot szeretnél, vagy lehet éjszakai is? Mennyire vagytok jó alvók?

Azért mondanám a ketrecet, mert egy átlagos nem túl kicsi állathoz az olcsóbb.

Mondok drágább és olcsóbb állatot is.

Drága kisállat pl a cukormókus, 10.000 Ft fölé gondold. De szerintem nagyon tetszene. Neki jó, ha felfelé terjeszkedik a ketrec. (De vigyázz, a rácsokon hajlamos kipisilni, szóval lehet jobb lenne terrárium, de akkor azt nagyon jól kell neki berendezni. Vagy körbehúzod valamivel a ketrec oldalát. Úgy könnyebb szerintem.) Nagyon kis selymes a bundája, jó simogatni. Éjszakai állat, de pl napközben tudod egy erszényben hurcolgatni magaddal. Szóval elég könnyű hazavinned magaddal. Ő jó nagyon abból a szempontból, hogy nem viseli meg, ha hozod viszed, csak legyen egy puha sötét kuckója. Nem írok róla többet, majd ha megmondod melyik a szimpi, akkor arról még írhatok, ha szeretnéd.

Lehet pl zsírfarkú egered. Annak terrárium a jobb. Nagyon kezesek, puha szőrük van. Valójában inkább hörcsögfélék, de sosem agresszívak, kis kedves állatok. Ő sem a legolcsóbb azért, de nincs cukormókus árban. Viszont akkor már szerintem kb egyszerűbb, és olcsóbb, ha veszel egy aranyhörcsögöt. Én nem a törpét javaslom neked, mert azok picik, törékenyek és szerintem nem olyan simogatni sem őket. (Persze ha a törpe tetszik az is jó.) Kiskorától ha nálad van ő is szelíd lesz. Jó, lehetnek balesetek, ha megijeszted, vagy olyan szagot érez a kezeden, megharaphat. De ez általában a gazda hibája. Ők is éjszakaiak.

Nappali népszerű kisállat a degu, de szerintem nem ilyenre gondolsz. Ő elég mozgékony, nem ül meg, hogy simogasd. Csak alternatívaként mondom, de nem neked való szerintem, ha kedves, ottmaradós kisállatot szeretnél. (Bár nem tudom minek írtam le, ha szerintem nem jó neked. :P :D )

Nem tudom milyen stílusú vagy, de esetleg jó lehet egy csuklyás patkány is. Okosak, odamegy hozzád, ottmarad a válladon. Nem túl nehéz tartani. Csendes is. Szerintem ő nem lenne rossz neked, ha nincs ellenérzésed velük kapcsolatban.

2012. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, az lesz a legjobb, ha pénteken amikor hazamegyek, lemérem az otthoni terrárium méreteit, ami a tengerimalacomé volt, mert az új kisállatka is abban fog lakni ha otthon vagyok, és így pontosítani tudom a körülményeket amiket biztosítani tudok neki .

Nincs kifogásom az egérfélékkel, de a lakótársamnak van, azt mondta, egyedül azok amiket ne hozzak az albérletbe .

Úgyhogy az egérfélék, patkányfélék kiestek.

Lényeges még, hogy bármilyen állatot is veszek, csak egyet szeretnék, mert félek, hogy többet nem tudnék megfelelően gondozni. Vagy ha összevesznek és nem vagyok itthon, akkor mi lesz velük ?

Igen, kedves, ottmaradós kisállatot szeretnék, ha éppen nagyobb terrárium/ketrec kell neki, azt is megoldom,csak mindent alaposan át akarok gondolni, hogy jó helye legyen és egészségben, nyugalomban élhessen hosszú ideig. A tengerimalacom 2 év után pusztult el és a mai napig hiányzik, mert olyan rövid ideig volt velem. :(

A vásárlást május közepén, végén tervezem (18.-án van a névnapom és ajándéknak "őt" kapom ).

Tetszik a cukormókus, tengerimalac, hörcsög, de mindenképpen az állat életkörülményei a fontosak a döntésnél, én bármelyiket megszeretem.

2012. ápr. 18. 15:41
 13/19 anonim ***** válasza:

Tengerimalacból mindenképp 2 kell, hogy jól érezze magát... :S Lehet azért pusztult el olyan korán, mert egyedül volt. Ha mégis van helyed egy nagyobb állatnak, akkor inkább nyuszi, ha csak egyedül lenne.

Mérd le és utána majd még beszélünk róla. :)

2012. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

No, lemértem, 48x36 cm-es az itthoni terrárium, de most láttam, hogy van egy repedés az alján , úgyhogy ez már tárgytalan.

A héten elmentem egy állatkereskedésbe, és egyre inkább a tengerimalacok felé húz a szívem...Már csak az lenne a kérdésem, hogy mekkora terrárium/ketrec kellene nekik? Igényelnek valamilyen különleges bánásmódot, táplálékot, akármit? Így a paraméterek alapján amiket leírtam, "megfelelő" gazdija lennék? Tudom, hogy hülye kérdés, de inkább most járjak utána, amíg még nincs itt egy kisállat akiért én vagyok a felelős.

2012. ápr. 20. 18:20
 15/19 anonim ***** válasza:
Én ugyan nyuszis vagyok,de ahogy láttam a malac gazdik ezt az oldalt szokták ajánlani.: [link] Valamint azt olvastam,hogy 100*50-es a minimum nekik,de minél nagyobb annál jobb.De javítson ki valaki ha tévednék.
2012. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja és ketrecben tartsd.
2012. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Tengerimalacból 2 kell tartani, úgyhogy az a korábbi kritériumod alapján kiesik: hogy csak 1 állatot szeretnél.
2012. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, azt hiszem a tengerimalacok mellett döntök, nyáron többet tudok foglalkozni velük, így majd csak elbírok 2-vel is . :-)
2012. ápr. 21. 17:02
 19/19 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.

Jó választás :) Ha megvan a malac tudnék neked ajánlani 2 oldalt ami sokat segíthet. Mellesleg, mi is kaptunk malacokat, két kislányt. Mi 100X52-es ketrecben tartjuk őket. Ne feledd, 2-3 hetente karomvágás (vigyázva, a vérereit elkerülve!); félévente fürdetés; napi legalább (!) félórát kivenni futtatni, játszani; K betűvel kezdődő gyümit és zöldséget ne adj neki; széna mindig legyen előtte! A legjobb malactáp a Verse Laga, Natural.

Itt vannak az oldalak:

[link]

[link]

2012. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!