Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartotok?...

Milyen kisállatot tartotok? Miért pont azt választottátok?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van egy cicám, azért, mert egész életemben volt mellettem cica (kertes házban laktam), aztán mióta elköltöztem otthonról lakásban tartok egyet.


Plusz vannak halaim, bár nem tudom, hogy ez is ide tartozik, de én ugyanúgy szeretem és gondoskodom róluk, mint a macskámról.Őket azért választottam, mert elég nekik a lakás, és mert gyönyörű szépek. És nem is bántam meg, mert azóta nagyon sok dolgot tanultam, hála az akvarisztikának.


Illetve szeretnék még egy kaméleont, mert ők olyan szépek és világ életemben csodáltam őket.

2012. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Galambot, papagájokat és macskát.


Galamb:

Panelban nőttem fel, a 10. emeleten, és néhány éve galambok költöttek az erkélyen.

(Eszembe se jutott kidobni a tojásokat, mindig azt hallom, hogy így meg úgy fertőz a galamb, de soha semmi bajom sem volt...) .

Szóval kikeltek, elrepültek... De az egyikük visszajár, és én etetem. Neve is van, imádom.

[link]



Papagáj:

Jópofa, okos, tanítható. :)


Macska:

A szomszéd cicái, de mi viseljük a gondjukat.

Többször előfordult, hogy nejlonzacskóba csomagolt nyers húst hagytak nekik az ajtó előtt...

Szegények meg a zacskót rágták... No comment..

Ennyi. Ezért mondom, hogy a saját cicáim.

2012. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Régebben halaim voltak, rengeteg féle, szerettem őket mert nagyon szépek voltak, furcsa mód még kötődni is tudtam hozzájuk, mindet megsirattam amikor elpusztultak. Aztán most két cicám és egy nyuszim van. A cicákat imádom, mindig is imádtam, nem tudnék meglenni nélkülük. A nyuszira sosem gondoltam mint lakásba házi kedvencnek, de 4 éve véletlenül az "ölembe pottyant" egy törpenyuszi. Egyik ismerősöm vette a gyerekeinek de azok 2 hét alatt ráuntak, én pedig befogadtam magamhoz mert senkinek nem kellett. Na azóta a nyuszikba is "szerelmes" vagyok.:)

Nemsokára költözünk kertes házba, ott majd tervezem hogy lesz kutyusom is.

2012. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Hatalmas állatbarát vagyok, ezért is tettem fel a kérdést. Nem tudnék meglenni úgy, hogy ne legyen mellettem valami kis állatka, akivel foglalkozhatok. Jelenleg tengerimalacom van, nagyon szeretem. 3 évig sajnos nem volt semmim, miután elpusztult a cica, akivel együtt nőttem fel. Sokszor még az ágyamat is megosztottam vele. :)
2012. márc. 1. 16:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem hullámos papagájaim vannak és szíriai aranyhörcsögeim.

A papagájok azért, mert mellettük soha nem lehet unatkozni és kell a hangoskodás, mivel sokat vagyok egyedül itthon, valamint mókás az, ahogyan csiripelnek a zenékre. :)

A hörcsögök pedig már több mint 10 éve vannak nekem és nem tudok leszokni róluk, mert annyira aranyosak hogy tőlük kedvesebb állatka nincs is!!! Imádom őket megfogni, babusgatni, szagolgatni, gondoskodni róluk, puszilgatni, simogatni, becézgetni, annyira szeretem őket, hogy az leírhatatlan! :))

2012. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszim van.Azért választottam,mert előtte már volt hörcsögöm,patkányom.Imádnivalóak,de túl rövid ideig élnek.A nyuszi meg tovább.Plusz panelban lakunk,két kisgyerek is van,így korlátozott volt a lehetőség.Kutya a régi vágy,de hát így nem lehet.:) Majd ha elköltözök lesz.Nyuszi nagyon jó döntés volt.:)
2012. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én sem tudom elképzelni állatok nélkül. Most "csak" 3 mongol futóegerem, meg 2 achát csigám van, hamarosan elméletileg lesz egy 3. is. :)

de voltak már deguk, ékszerteknősök, hörcsögök, egerek, halak, tücskök...stb. Szóval még az ízeltlábúakat is szeretem. :D

2012. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Törpesünjeim és achátcsigáim vannak. Éjszakai állatok, tehát pont nekem valók, érdekesek, nem igényelnek extrém tartási feltételeket (mint például néhány hüllő, pedig azok is tetszenek), meg hát szerelem, na :)
2012. márc. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Látom sok az állatbarát válaszoló. :) Én is szeretnék majd még többféle állatot tartani idővel, de jelenleg nem megfelelőek a körülmények hozzá. Amit mindenképp szeretnék majd, az az aranyhörcsög, bár sajna kevés ideig él viszonylag. Vagy egy kisebb termetű kutyus is nagyon jó lenne majd. A törpenyuszik is imádnivalóak, de ahogy én nézelődtem, ők egy picit "pénzesebb" állatkák, oltások kelleneke nekik, nagyon nagy ketrec...
2012. márc. 2. 05:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért, mit gondoltál, a kutya olcsó? :) A ketrec amúgy egyszeri kiadás, oltani évente egyszer kell, ki lehet bírni.
2012. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!