Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta lehet a nyulacska?

Milyen fajta lehet a nyulacska?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Húsvétkor vetten a nyulam, eredetileg csak egy ideig vettem hogy legyen a gyerekeknek érdekesség, de nagyon megszerettem és megtartottuk végleg.Vettünk neki nagy ketrecet, itatót, kaját dögivel...Nem tudja vki milyen fajta lehet, mert szerintem nem sima házinyúl.Mellesleg nyúlhoz képest nagyon okos!És azt is szeretném kérdezni hogy túl lehet-e etetni egy nyulat? Mert ez naponta megeszik egy egész fej salátát, egy nagy marék nyúlkeverék tápot, egy marék szénát biztos, egy répát elrág napközben, és hízik mint állat!A nyuszi kb most 7 hetes!Képek rakok fel róla!

2012. ápr. 19. 22:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha már voltál olyan felelőtlen, hogy megvetted a gyereknek a nyulat, mint a sok ostoba szülő, aki megveszi szinte tárgyként tekintve egy ilyen kis élő, érző lényre, akkor legalább olvass utána, hogy hogyan kell tartani egy nyulat. Marha kényelmes itt megkérdezni, persze, mert úgyis lesz valaki, aki épp segítőkész hangulatban van, és kisregényt ír neked róla, hogy mit hogyan kell, de talán nyúltenyésztők oldalán meg a neten millió helyen utána lehet nézni. Ja, és nagyon okos dolog az is, hogy előbb teszel valamit, aztán kérdezed meg... Aztán majd írsz meglepetten, hogy a nyulad felfújódott, meg megdöglött a hasmenésben, mit csináltam rosszul? De hát csak egy fej salátát evett meg naponta... Jééé, azt nem lett volna szabad?

Arra nem gondoltál esetleg, hogy ha hízik, akkor valamit nem jól csinálsz? Vagy nyúlpaprikáshoz hizlalod?

Megáll az eszem... húsvétra vetted, mert a gyerekeknek érdekesség. Mert a gyereknek marha jó lecke, hogy felelőtlenül és meggondolatlanul vegyünk egy nyulat, mert az úgyis csak egy büdös állat, aztán majd 2 hét múlva megszabadulunk tőle.

És nem "nyúlhoz képest nagyon okos", hanem a nyulak a maguk nemében igenis nagyon okos állatok, csak azok, akik húsvétra vesznek egyet, hogy a gyereknek legyen érdekesség, ezt nem tudják

2012. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

hol a kép?

Amúgy eléggé kiborító ez a mondatod:

"Húsvétkor vetten a nyulam, eredetileg csak egy ideig vettem hogy legyen a gyerekeknek érdekesség"

ez komoly? élőlényről beszélünk nem plüssállatról.. Még jó hogy megszerettétek..De elötte azért több infót is gyüjthetnél neten a nyulakról mert látom elég kezdő vagy a tartásában..

2012. ápr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én pontosan tudtam hogy ha ide kiírok valamit akkor megkapom a magamét :D Nem vagyok meglepve:D Nem is fogok magyarázkodni, ha plüssállatnak tekinteném akkor nem tartottam volna meg hanem ki**szom vmi rétre vagy mit tudomén -.-(és nem költök rá 20.000ket)Mellesleg ha nem tartom meg, akkor már előre le volt egyeztetve egy barátnőmnek a nyuszi húsvét utánra, aki imádja a nyulakat ésneki is van már évek oda, oda került volna.ÉS EZT MÉG A NYÚL MEGVÉTELE ELŐTT MEGBESZÉLTEM A KEDVES ISMERŐSÖMMEL!A képekről meg annyit hogy vmiért nem tudom feltölteni de próbálkozok!
2012. ápr. 19. 22:53
 4/35 A kérdező kommentje:
én vagyok a rohadt állatkínzóóó.....förrrrtelmeeees......Am meg nézegettem oldalakat és hol azt írják hogy annyit eszik amennyi elé van rakva, hol azt hogy ha elég neki abba hagyja...Ezért írtam erre az oldalra..hogy "magán" embereket is meghalgassak!Amúgy meg jövő hónapban orvoshoz is viszem oltások miadt, nem tudom ha mindenki így venne nyulat húsvétkor mint én akkor javulna a világ!!!SZERINTEM
2012. ápr. 19. 22:57
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Szénát kell főleg ennie, zöldségből, gyümölcsből keveset. Egy fej saláta egy napra rengeteg. 2 levél is elég, a többi friss széna legyen és kevéske táp. Tehát 70% széna, zöldség 15%, táp 5%(kb. 2 evőkanál) és mindig kell előtte lennie friss, tiszta víznek.


Először azért a kérdésre válaszoltam, mert megpróbáltam lehiggadni.

Érdekesség a gyereknek? Akkor el kell látogatni állatparkba nézegetni. De te ehelyett megvetted ideig-óráig tartott állatnak. Mondhatom lenyűgöző szülői gesztus. Ilyen példa kell a gyereknek. Aztán csodálkozik mindenki, hogy hiába neveljük a gyereket, hiába ismételjük, példázzuk ezerszer, hogy az állat nem játék, felelősséggel vegyük magunkhoz, élete végéig kell gondoskodni róluk, érző lények. . .

(egy tanító)

2012. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Akkor légyszíves olvasd el amit az előbb írtam...

(egy pénztáros...)

2012. ápr. 19. 23:00
 7/35 anonim ***** válasza:

érdemes elolvasni: [link]


Az, hogy megtartottad, ill. kerestél neki előre gazdát szépít a történeten, de ettől függetlenül. . . na nem ismétlem magam.

2012. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Mi az hogy szépít?El lett magyarázva a gyerekeknek hogy nem veszünk nyulat...én persze felhívtam aznap este a barátnőmet, akinek barack nevű nyula megvan évek óta, ugy tartja mint más a kutyát...hogyha veszek egy nyulat 2 hét múlva befogadja-e?A válasz az volt hogy persze, csak oltassam be.Mondom oké.Elmentem megvettem.HúHú meglepi...de gyerekek, csak egy ideig maradhat mert a nyuszi megy Krisztiékhez, Ő lesz az "anyukája"...eközben....áá-tartsuk meg...Oké . Go freshnapf...ketrec minden ló*f*sz...20.000.-....jövöhónap...go orvos min. 7000....Szép történet?
2012. ápr. 19. 23:07
 9/35 A kérdező kommentje:
Lehordom sétálni este a parkba...simogálom...És ezek után mit is kell a történeten szépíteni?Hát felettem senki sem ítélkezzen...ennyire legyen mindenki csak állatkínzó mint....komolyan!
2012. ápr. 19. 23:09
 10/35 A kérdező kommentje:

És ezek után nem vagyok kíváncsi a sok okosra...De leírom hogy néz ki, mert nem töltődnek fel vmiért.

Kicsi még.Fehér alapon fekete pöttyök szeme körül fekete folt, fekete masni az orrán...inkább pettyes mint foltos, fülei tök feketék,és mintha a fehér haja rásimulna.és a szőre olyan különös mert olyan mint a vatta.puha. és felálló,szóval nem olyan mint más nyulakon, ő olyan torzombozas!

2012. ápr. 19. 23:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!