Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta lehet a nyulacska?

Milyen fajta lehet a nyulacska?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Húsvétkor vetten a nyulam, eredetileg csak egy ideig vettem hogy legyen a gyerekeknek érdekesség, de nagyon megszerettem és megtartottuk végleg.Vettünk neki nagy ketrecet, itatót, kaját dögivel...Nem tudja vki milyen fajta lehet, mert szerintem nem sima házinyúl.Mellesleg nyúlhoz képest nagyon okos!És azt is szeretném kérdezni hogy túl lehet-e etetni egy nyulat? Mert ez naponta megeszik egy egész fej salátát, egy nagy marék nyúlkeverék tápot, egy marék szénát biztos, egy répát elrág napközben, és hízik mint állat!A nyuszi kb most 7 hetes!Képek rakok fel róla!

2012. ápr. 19. 22:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nem lesz attól a falatkányi kutyatáptól.Az enyém, amikor a fotelban ettem, és ő mellettem zizegett, kilopta a kezemből a főtt csirkehúst, és majszolni kezdte.Egy pillanat alatt elvettem tőle, és hívtam is az állatorvost, de ő annyit mondott, hogy semmi baja nem lesz tőle, nyugodjak meg.Nem tudom, mi jött rá a nyulamra akkor. :D


Igazán nincs mit, a célom a segítségadás volt, nem pedig a letolás.^^

2012. ápr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom elképesztő állatok!Ez egyszercsak felugrott az ágyra...az akkor 5 hetes nyúl!!!!!
2012. ápr. 19. 23:46
 23/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ne úgy oszd be hogy heti 2x táp, heti 1x saláta. Hanem minden nap egy kicsi. Nem kell neki tápból két evőkanálnyi se. Egy női marok egy napra.

A szénát nem kell méregetni. Mindig legyen előtte, hagy egye, attól nem fog hízni. Az állatok ösztönből esznek, ne úgy gondolj rá, mint egy embernél, hogy azonosítod a kenyérrel és vízzel, mint valami börtönkosztot. Lehet hogy valamit nagyon szeret és a kedvence, de attól nem egészséges neki, mint pl a csoki.

Amúgy ha már leviszed a nyuszit, akkor amint lehet oltasd be. Minél hamarabb. Vagy addig inkább ne is vidd le.

2012. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

tényleg oroszlán fejűnek tűnik. Lehet hogy az anyukája az volt. Egyébként zöldekből elég keveset kell adni neki amíg ilyen pici. 3 hónapos kora előtt nem is kaphat, akkor kell elkezdeni fokozatosan hozzászoktatni, mert felfúvódtah, ami halálos is lehet. A nyuszi nagyon okos kis állat. Képes akár trükköket megtanulni, akadálypályákon végigmenni meg ilyenekre is. Nézz utána tényleg a tartásának, etetésének, rengeteg oldal van neten. Elég annyit beírni hogy "törpenyúl etetése" , De hét hetesen nem lehet túl etetni, a nyuszi nagyon gyorsan nő, és ilyen kis nyúlnál teljesen okés ha kicsit nagy a pocija. De ha túl nagy vigyázz nehogy fefújódás legyen. És mindenképp csökkentsd a zöldség adagját.


Itt egy link: [link]

2012. ápr. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én is oroszlánfejűnek nézem.

Nálam az etetés úgy van,hogy reggel este kap tápot,(hallywood food-osat,nem hiszem,hogy mindegyik táp jó lenne,mivel van amiben van kukorica,az meg nem tesz jót nekik),amíg kicsi egy kis női maréknyi kell neki,majd 1-1evőkanálnyi.

Zöldséget,gyülölcsöt 3hós kora előtt nem kéne,hogy kapjon.Utána is csak fokozatosan bevezetve az étrendbe.

Széna,firss víz mindig kell,hogy előtte legyen.

2012. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Oroszlánfejűt látok én is benne.

Hány kg most a nyuszi?

Törpenyusziknál ami szükséges napi kaja: széna korlátlanul legyen előtte, reggel-este 1-1 női marék táp (vki 1-1 evőkanálnyit szokott adni). Ezen kívül zöldséget/gyümölcsöt 3 hónapos koráig nem ajánlott ill. mértékkel, ugyanis a bélrendszerük még nem teljesen fejlett, nem biztos, hogy úgy reagálnak rá, ahogy kéne. De ha látod, hogy pl. a salátától nem lett baja, bírja, meg amiket eddig adtál, akkor azt adhatsz neki, de több fajtával egyelőre ne kísérletezz. Úgy kell kinéznie az étrendjüknek, hogy kb. 70% széna, 20% zöldség/gyümölcs, 10% táp.

Víz mindig legyen előtte korlátlanul.

És jó nyuszizást! :)

2012. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem, semmi baja nem lett a zöldségektől.Levinni leszoktam, igaz nem gyakran, mondjuk heti 2x a kutyával.Nagyon jól megvannak egymással.Beoltatni jövőhónapban fogom.Nem tudja esteleg vki hogy mennyi egy nyúl oltása?egyárban van mondjuk egy kutya oltással?
2012. ápr. 20. 12:47
 28/35 anonim ***** válasza:
5 hetes és húsvét óta nálatok van? az elég érdekes, mivel 6 hetes koráig az anyja mellett lenne a helye
2012. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy hol lenne a helye. A kereskedésekbe is 2-3 hetesen kerülnek be, hogy minél jobban el lehessen adni őket :( 5 hetesen elválasztott nyuszi még nem katasztrófa!


Oltása kb. egy árban van a kutyus oltásokkal, vagy még olcsóbb is. Nálunk 3eFt a kombinált nyusziknak való oltás (RHD és mixo), de pl. az elején, amikor érdeklődtem, volt olyan doki a városunkban, aki 8eFt-ért adta volna be..

2012. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mostmár 7 hetes kb a nyuszii 4hetes volt amikor elhoztuk...én is gondoltam hogy kicsi még.Eléggé picike volt.De minden rendben van vele.Ha kisebb lett volna mint 4 hetes nem hoztam volna el.
2012. ápr. 20. 13:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!