Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta lehet a nyulacska?

Milyen fajta lehet a nyulacska?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Húsvétkor vetten a nyulam, eredetileg csak egy ideig vettem hogy legyen a gyerekeknek érdekesség, de nagyon megszerettem és megtartottuk végleg.Vettünk neki nagy ketrecet, itatót, kaját dögivel...Nem tudja vki milyen fajta lehet, mert szerintem nem sima házinyúl.Mellesleg nyúlhoz képest nagyon okos!És azt is szeretném kérdezni hogy túl lehet-e etetni egy nyulat? Mert ez naponta megeszik egy egész fej salátát, egy nagy marék nyúlkeverék tápot, egy marék szénát biztos, egy répát elrág napközben, és hízik mint állat!A nyuszi kb most 7 hetes!Képek rakok fel róla!

2012. ápr. 19. 22:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nem értem az indulatosságod. Válaszoltam a kérdésedre, segítséget nyújtottam a gondozáshoz és elmondtam a véleményem(ami azóta is változatlan). Nem kívánok "szájkaratézni" a továbbiakban.

Jó nyuszizást!

2012. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Itt a kép.Én sem.Nem én kezdtem...ez az oldal átka.tökmindegy milyen kérdésed van valami beszólást kapsz!
2012. ápr. 19. 23:15
 13/35 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 19. 23:15
 14/35 A kérdező kommentje:
És köszi a segítséget.
2012. ápr. 19. 23:16
 15/35 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 19. 23:17
 16/35 anonim ***** válasza:

törpenyúl fajták képekkel: [link]


Nekem(laikusként) oroszlánfejűnek tűnik. De ez majd nagyobb korában fog eldőlni ha kereskedésben vetted. Ott sokszor árusítanak olyan nyuszit is, aminek különböző fajtájúak a szüleik(előfordul, hogy házinyúl).

2012. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Őt háztájon vettem, igazság szerint.Nem akartam sem kereskedésben, sem piason kartondobozból venni.Láttam az apját is és az anyját is.Anyja ugyanilyen volt csak feketében, apja meg simaszűrű pettyekkel....
2012. ápr. 19. 23:26
 18/35 anonim ***** válasza:

Én nem fogok ítélkezni, mert nincs jogom hozzá.Dicséretes, hogy megtartottátok a nyuszit, hiszen így a gyerekek is tanulják a felelősséget.De ne hagyd nekik, hogy elhanyagolják!Az övék, ők etetik, tartják tisztán, foglalkoznak vele.Egy kisnyúl tökéletes társ a gyerekeknek, és rengeteg örömöt fog nekik okozni. :)

Egy előttem szólóhoz csatlakozva, én is azt mondom, hogy sok szénát kapjon a kicsi.A Panzi nagyon jó szénákat kínál a nyusziknak; gyógynövényeset ajánlom, az én nyulam imádta!Nyúltápból voltaképpen mindegy, milyen márkájút veszel, mindegyik nagyon jó.Próbálkozhattok kevéske almával, tiszta, szmogmentes rétről szedett, kicsit kiszárított pitypanglevéllel, tyúkhúrral.Vizes semmiképpen ne legyen egyik sem, mert attól baja lehet!

Remélem, segítettem! :)

2012. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jóindulatú válaszokat!Én arra gondoltam hogy a széna az olyan lenne neki mint kenyér vizzel, ezért naponta beszórtam neki magvat,meg répát rágcsált napközben.de ezek után heti 2x fogok neki magot szórni, de szénája mindíg lesz.az most is van neki.Nyamnyogja.A saláta dolog meg ugy volt hogy mikor ki volt engedve rajtakaptam hogy a szobanövényt rágná, ezért inkább adtan neki dósalit, először 2 levelet, de ugy rákapot hogy ugygondoltam az a kedvence és rerggel beraktan neki egy kis fej salátát.estére megette.de mától heti egyszer kap majd!
2012. ápr. 19. 23:36
 20/35 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami, én úgygondolom hogy nem lesz tőle baja, de néha odamegy a kutyatálhoz és el-elkap egy száraztáp darabot.Szerintem a fogainak jó, de javítsatok ki ha tévedek!
2012. ápr. 19. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!