Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a tengerimalacok...

Mi baja lehet a tengerimalacoknak? A többi lejeb.

Figyelt kérdés

Főleg a kisfiú malacomra jellemzőek ezek a tünetek.

Erősen vakarózni kezdett. Sok sebet is alkotott.

Korpásodás látható a hátán de elég erősen.

Két fiú volt és egy lány malacka. Az egyik fiút a szomszéd nénimnek adtam de az a malacka is sebesre vakarja magát. Itt sok kérdést és választ olvastam el. Sokan említenek egy narancs sárgás, hosszúkás állatot illetve egy apró fehér élősködőt.

Én a lányka malackámban a feketés szőrzetén egy-kettőre megtaláltam ezt a narancssárgás, hosszúkás élősködőt de a fiú vöröses szőrén illetve bőrén nem találok semmit.

Itt olvastam hogy, sokan insectide 2000 vegyszerrel- írtóval kezelték ezeket az élőskődőket. Én is vettem de a vakarózás ugyan így jellemző.

Esetleg mással kellene kezelnem őket? Vagy több idő kellene az eredménynek? Kérlek írjátok meg véleményeiteket és tapasztalataitokat. Tudom állatorvoshoz kellene menni de már a vizsgálat 3000ft plusz majd a többi. Ez majd fizukor de ha nem muszáj addig is tennék valamit. A válaszokat előre is köszönöm.



2012. máj. 2. 13:50
 1/8 anonim válasza:
Bőrbetegségük van. Amit a forgácsos alom okoz nekik, mert kitudja hogy abba hány vegyszer meg kosz baktérium és ezek vannak, akár bolti, akár nem. Nekem is van egy tengeri malacom ő is rengeteget vakarózik én levágtam a körmét meg most egy ismerősöm javasolta a kavicsos almot mert az nem porzik így annyira már nem vakaródzik. Keresztanyám tengeri malaca meg mint a befőtt úgy elvan nem vakarózik nem viszket neki pedig ő házilag gyalult almot ad neki ami persze tiszta dzsuva de semmi baja.
2012. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Mint írtam a kislány feketés szőrén amolyan narancssárgás, hosszúkás élősködőket találtam. Le lett fújva ezzel az insectide 2000-es vegyszerrel és ő amolyan javulásnak indultde a fiú az rettenet.

A forgácsváltást kipróbálnám de ha megtennéd és elmondod hol szerezhetem be az nagy segítség lenne. Álatkereskedésből szoktam venni a forgácsot és tényleg rendesen porzik. Illetve gombás fertőzésről is hallottam.

Arrol nem tudnál esetleg írni valamit. Mi az és hogyan lehet felismerni?

Bocsáss meg hogy, ennyi mindent írtam vissza.

Előre is köszönöm a válaszod és tényleg elnézést.

2012. máj. 2. 14:03
 3/8 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nagy alomválasztékot találsz pl. a Freshnapf-ban. Nem csak forgász van, hanem valamiféle préselt pellet-forma is, az nem porzik. Próbáld ki, hátha jó, bár nem túl olcsó...

2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Préselt forgácsot ne vegyél,az rettenetesen poros és apró. Viszont a pellet meg nagyon drága,és amúgy se szabad rárakni a malacot. Én most fürdőszobaszőnyeget (a lyukacsost,ami átengedi a pisit)teritettem a préselt forgácsra ,igy jó,mert nem érinkezik a porral a malac,viszont egy kis részt kihagytam,hogy forgácsba is bemászhasson,ez jó megoldás lenne neked is. Nézz utána a neten,sokan igy csinálják,vagy a pelletre a fürdőszobaszőnyeg.
2012. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem fürdetsd meg kiscicáknak való élősködők elleni samponban,szerintem jót tenne neki, utána meg ezt a fürdőszobaszőnyeges megoldást próbáld ki. És csakis ecettel tisztitsd a dolgait,mert más vegyszer allergiát okozhat a malacoknál.
2012. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Norina86 ***** válasza:

Insecticide-es kezelést 10 naponta meg kellene ismételni 3 alkalommal, akkor fog teljesen kigyógyulni.

Másrészt a hámló bőr meg a mélyre kivakart sebek egyértelműen atkára utalnak, ami a bőr alatt él és, és arra nem az Insecticide jó, hanem ún. SH Rodemectin csepp, olyan 3000 Ft körül van. Ebből 1-1 csepp a füle mögé, 1 csepp a tarkójára, és ez fogja kiirtani. Ezt is hetente kell ismételni 3-4 alkalommal.

Vagyis amiket te láttál élősködőt, azt leviszi amit vettél, de emellett nagyon valószínű, hogy atkás is. Forgácsot mindenképpen cserélnék, a ketrec aljára is lehet Insecticide-t fújni, hogy fertőtlenítse. Fürdetni nem fürdetnék, amíg a sebek nem gyógyulnak be. A sebeket kellene Betadinnal fertőtleníteni, meg ha van otthon Bepanten vagy körömvirágkrém, az segít begyógyítani.

A lányt és a fiút is egyformán kezelném, lehet, hogy nem egyforma mértékben fertőződtek meg, de biztos, hogy mindegyikben ott vannak már ezek a dolgok.

2012. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Meg szeretném osztani veletek a jelen körülményeket. Hátha találkoztok hasonlóval és ez az eset támpont lehet.- Jó hogy, meg tudjuk beszélni.

Jelenleg úgy állunk hogy, a kislány malacomban nem találtam egy ilyen kicsi, hosszúkás, narancssárgás kukac kinézetü élősködőt sem.

Nem is vakarózik annyira. Talán rendben jött de még fújom őt insectide 2000-el. Főleg azért mert a fiúval nem jutok egyről a kettőre.

Ő még mindíg tele van sebekkel.

Őt pedig többet fújom. Kb 4-5 naponta de nem javúl.

Vele azért rosszabb a helyzet mert benne egy ilyen élősködőt sem találtam mint a kislányban.

Mégis csak vakarózik s vakarózik. Pedig a forgácsot is lefúlytam. A szomszéd méni malaca s ugyan ilyen hévvel kaparja magát mint a mi fiúnk és hiába fújom be azt a malacot is. Mondtam neki mit találtam a kislány malacba de az ő fiújában sem találok semmit és szerintem már kételkedik bennem. Mondtam neki hogy, az én fiúmba sem látok semmit de mégis sebesre vakarja magát.

Még most ezt a cicafürdető, élősködők elleni sampont kipróbálom és ha ez sem hat akkor állatorvos. Mindjárt fizu lesz de már nem győzöm várni.

Sokszor olyan keservesen vinnyog mikor vakarózik és bedilizek ettől a tehetetlenségtől hogy, nem tudok segíteni. Azt a forgácsot veszem amit mindíg is vettem és sose volt tőle baj. Ez nem az az apró, préselt izé.

Látni nem látok a fiúban semmit csak a hatalmas sebeit amit okoz magának. A szemét is figyelem mert tudom hogy, sok kártevő odajár inni de azt sem látom. Nem is csipásodik stb....

Bocsássatok meg hogy, ennyit írtam meg ilyen össze-vissza zavarosan. Csak már kivagyok főleg a kisfiú miatt. Nagyon sajnálom szegénykét.

Köszönöm a sok jótanácsot és tippet.

Szívesen veszem és hálás is vagyok ha továbbra is írtok.

Köszönöm. Ildikó

2012. máj. 14. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy oldalt, itt nyolcvanvalahányféle malacbetegség tünete, gyógymódja, gyógyulási esélye van összeszedve, el sem tudtam volna képzelni, hogy ennyi bajuk lehet szegénykéknek.

[link]

2012. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!