Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rá lehet szoktatni a tengerima...

Rá lehet szoktatni a tengerimalacot az alom használatára?

Figyelt kérdés
Úgy értem a ketrecén belül.Láttam egy fotón hogy valaki betett a malacnak egy kis háromszög alalakú tálcát a sarokba és azon macskaalom volt és máshol nem láttam ürüléket csak ott,létezik h csak oda ürítene?
2012. máj. 3. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem malacfüggő... Az enyém ilyen szépen végezte a dolgát:

[link]

De kapott egy társat és akkor már mindegyik sarokba, úgyhogy kivettem, mert úgyis gyakrabban takarítottam az egészet.

2012. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na pont ilyenre gondoltam én is.De nekem most is össze vissza wc-zik még az evős táljába is...most fogok hozni neki egy társat,akkor mit fognak művelni :) ?!
2012. máj. 4. 08:59
 3/4 Norina86 ***** válasza:

Nyúlvécének hívják. Van olyan malac, aki rászokik, van aki nem. De a nyúlvécét naponta ajánlott takarítani, mert ha csak oda pisil, erős szaga van. Míg ha mindenhová csinálja, 4-5 naponta elég takarítani.

Macskaalmot nem szabad alá tenni, mert a pora ennek a kőzetnek mérgező a tengerimalacoknak. És mivel ammóniatartalmú a vizeletük, ha rápisil, a felszabaduló anyagok is mérgezőek.

2012. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kaki nálunk mindenhová megy, a pisit meg kifigyeltem, hogy az esetek többségében a szénarács alá ürítették, na ide betettem egy kis műanyagtálcát, arra tettem egy kevés pisi forgit, hogy érezzék a szagot. Utána olyan szépen elkezdték használni, hogy büszke voltam rájuk.
2012. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!