Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a befogadott vadóc malackát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tengerimalacot mert nem kellett már egy családnak és nagyon vadóc,szinte azt sem engedi hogy kézbe vegyük.

Hogyan szelidítsem meg?Várjak két napot és utána minden nap vegyem ki és simogassam?


A másik(saját) malackám annyira szelíd hogy kézből eszik és bármit enged csinálni,még körmöt vágni is!



2012. máj. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

(Ugyan úgy ahogy a sajátodat)

Először várj 3-4 napot, és ezután beszélj hozzá nagyon sokat (a nevét) és ha már ezt megszokta, (ált.3 nap) rakd elé a kezed, benne kedvenc kajájával, s engedd hadd szagolja meg a kezed. Ha már ezt megszokta, símogasd (5-7nap)de sokszor, és ha már ezt is megszokta próbáld meg kiemelni a ketrecből/terráriumból!!!

2012. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

ez is nevelés kérdése...van egy barátnőm akinek nem lehet ki venni a tengerimalacát, mert nagyon fél az idegenektől. Az enyéim pedig ujjongva szaladnak a kerec végéhez, hogy lássák mi történik...egy ideje pedig már 2 lábon is meg tudnak állni. Szóval, lehet hogy csak ők nevelték rosszul...

de kb 3-4 nap,és elmúlik. Nekem is kettő van, és az egyiket 2 nappal később hoztuk el, mert az első nagyon magányos volt.Nyugi..ha nem veszekednek nincsen semmi, majd megszokják egymást és az új helyet. :D

2012. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tegnap este,(tehát az első nap) kivettem és a mellkasomra tettem az új vadóc malacot.Reggel mikor eljhoztam meg sem lehetett érinteni,de estére hipernyugodt volt,ott dögönyöztem vagy egy órát :)

Persze azért ha közelítek a ketrecéhez még nagyon fél ettől függetlenül és rögtön elbújik.

Ma reggel egymás mellé tettem a fiúval és a fiú amint meglátta elkezdett hangosan mormogni és a fejét odadörzsölte a lány fejéhez,hátához,hasához,láthatóan nagyon boldog volt.A lány pedig hagyta,szemmel láthatóan nem bánta a dolgot :)

This is the beginning of a beautiful friendship ,isn't it :) ?

2012. máj. 13. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátság a malacok között is, meg közted és az új malac között is!
2012. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:)
2012. máj. 13. 17:58
 6/7 anonim válasza:

2. vagyok.

ez nagyon aranyos. :))

de azért vigyázz, nehogy teherbe essen a kislány..:\\

2012. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vigyázok,vigyázok a lány erkölcseire :)

Most még csak ilyen napi összeszoktató (csoportépítő) tréningek vannak,de amint a fiú rosszra gondol,már közbe is lépek és óvatos testi kényszert alkalmazok hogy leszálljon róla :) .Elvileg még egy hét és összeköltözhetnek,bár ma éppen eléggé megijedt a malaclány,mert a fiú már egyre szenvedélyesebb,lehet hogy inkább Rhett Butlernek kellett volna elnevezni?Kb ő lehetett ilyen :D

Szóval remélem nem fogja agyongyötörni a szerelmével ezt a kis fiatal szemérmes lányt!

Meg még a körömvágástól is félek,hiszen már majdnem begörbülnek(!)a lábán a körmök a lánynak és ha a kézbe vevést nem tűri,akkor mi lesz a körömvágásnál?Az én malacom azt is hagyja.Nem szereti,de eltűri. Ez a lány akkor mit fog majd csinálni?Ráadásul feketék a körmei,tehát nem is látom hogy hol üres szaru és hol van már ér és ideg benne....

2012. máj. 14. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!