Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, de honnan?

Hörcsög, de honnan?

Figyelt kérdés

szeretnék venni magamnak ismét egy kis hörcsögöt.

de nem tudom honnan.. :c

10 emberből 8-an boltot 2-en pedig tenyésztőt ajánlottak.

szerintetek? van különbség a két hörcsög közt?


2012. máj. 15. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tenyésztőtől vagy magánszemélytől vegyél hörcsögöt! Sokkal szelídebbek, egészségesebbek és tovább is élnek, mintha állatkereskedésből vennéd. Egyébként minden hörcsög egy kicsit más, nincs két egyforma :)
2012. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"van különbség a két hörcsög közt?"

Minden hörcsög között van különbség, mindegyik egy külön egyéniség. Ez független attól, hogy kereskedőtől veszed, vagy tenyésztőtől.

A tenyésztő (persze amelyik lelkiismeretes) gondosan vigyáz arra, hogy lehetőleg ne szülő-gyerek párosodjon, az esetleg gyengébb egyedeket nem tenyészti tovább, azokat eladja eleségállatként.

Elvileg a kereskedő is a tenyésztőtől vásárol, de olcsóbban, mint te, mert kap engedményt.. Sokan közülük maguk is tenyésztenek (igen, tenyésztenek és nem szaporítanak!, mert értenek hozzá).

Idáig szerintem nincs különbség, csak annyi, hogy a kereskedő mindet el szeretné adni.


A gond ott kezdődhet, hogy néhány állatot visszavisznek (mindegy milyen okból). Ezeket az állatokat a tenyésztő eleségállatként fogja eladni, nem teszi be az eladásra szántak közé. A kereskedők egy része viszont ismét eladja (jobb esetben csak azután, hogy karanténban tartja, és megbizonyosodik arról is, hogy nem vemhes).


Ennyi rizikó lehet (de nem biztos, hogy van!) a kereskedésben.


Én úgy vettem annak idején kereskedésben az enyémet, hogy tulajdonképpen halkajáért mentem, de úgy nézett rám Hörmi, hogy egyszerűen nem tudtam eljönni nélküle!

2012. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok. A kulonbseget nem egyenisegre hanem ilyen egeszsegi allapot viselkedes stb.-re ertettem :) Gondolom a tenyesztoi megszokta a zajt. :) Hat en ugy vettem kereskedesbe anno horit hogy 3,5 evet elt.. es ha almabol felkeltettem akkor se harapot meg, mindig kezbe volt :) Aztan rgy masikat vettem miutan elpusztult de azt kitakaritani se tudtam kivenni.. ugy szetharapta a kezemet.. a kajajat is ugy kanallal szortam be..
2012. máj. 16. 06:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A másodikaat a boltban nem vetted a kezedbe? Akkor nem harapott? Ha akkor nem, akkor te nem foglalkoztál eleget vele. Ha meg már akkor is harapott, miért őt választottad?


"A tenyésztői megszokta a zajt." A többi hörcsögét maximum. A kereskedésben, főleg ha több napot, hetet ott tölt legalább annyi zajt meg tud szokni, sőt ott simogatják is őket, emberi hangokat is hall.


Szerintem te a másodiktól is azt vártad, amit az elsőnél elértél 3,5 év együttlét alatt, csak azonnal. Ha meg -mit írod- nem mertél benyúlni hozzá, akkor nem is simogattad, így nem is változhatott semmi.

2012. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kirilla14 válasza:

Szerintem ez emberfüggő:)

Bár énis a tenyésztőt ajánlom, tény hogy minden hörcsög egyéniség, pl a fiú hörim foton szabadulni akar és csak engem nem harap meg,sose csinál fészket.. lusta rá.. vad hörike:) a másik kislány pedig fojton tolat a kezemben és minden percben fészket csinál hacsak nem alszik vagy eszik:)

2012. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem nem vettem a kezembe, nekem ő tetszett meg, esélyem se volt kézbe venni, mert nem hagyták :(

Foglalkoztam vele, probáltam simizni picit, a kis fejét meg ilyenek de támadott nagyon.. És nem csak engem, még apámat is, aki különösen jól ért az állatokhoz.

2012. máj. 19. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!