Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az emberek a hörijeikhez...

Az emberek a hörijeikhez minek vesznek párt, ha egyáltalán nem is értenek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Itt olvasom kb. huszadszorra, hogy terhes e a hörim, meg mit csináljak a hímmel, tegyem külön vagy ne, mit adjak a lányhörinek enni, stb. MIért vesznek párt a hörinek, ha nem értenek hozzájuk? Főleg, hogy pl a dzsungáriai törpehöri eleve magányos, azaz nem társas állat.

Amúgy nem kérek kioktatást, dzsungáriai tenésztő vagyok, szóval értek hozzájuk. Én csak akkor teszek egy hímet és egy nőstényt össze, ha éppen jöhet már új alom, mert az előzőeket eladtam mind. És természetesen 2 vemhesség között hagyom min. 2 hónap nyugalmi időt egy nősténynek.

Tud erre valaki válaszolni, mert már nagyon dühít.


2009. jún. 28. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt gondolják, hogy unatkozik egyedül. Nekünk is volt ilyen hörink, és úgy kaptuk őket, hogy megmondta a gazdájuk, hogy egyet nem ad, csak párban adja őket. Adott két lányt, amik összeharapdálták egymást, mikor nagyok lettek, és külön kellett tartani őket. Az egyiket aztán továbbajándékoztuk. Jobb lett volna, ha csak egy van, nem tudom miért ragaszkodott hozzá, hogy kettő legyen, pláne hogy egyneműeket adott.
2009. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ilyen tenyésztők azok, akik csak a pénzzel, és az állatok gyors eladásával foglalkoznak. :@

Nekem mikor akartak venni höriket, egyszer 2 kislányt akartak, hogy ne unatkozzanak. Mondtam nekik, hogy nem fognak unatkozni, egyedül se, de egyneművel semmiképp se rakják össze. Kérdezték miért, sikerült lebeszélnem őket arról, hogy 2 egyneműt tartsanak, sőt azt hittem, hogynem fogják párban tartani.

Erre mikor jöttem megvenni, látom, hogy egy felszerelt ketreccel, és benne egy hörifiúval együtt jönnek. Szerencsétlent pont előtte vették, olyan beszari volt, hogy hihetetlen. Az én kislány hörim, amit vettem bezzeg az a "vagány fajta", egyből elkezdte magától hesegetni a fiút.

Mikor nálam voltak, szintén próbáltam őket rábeszélni, hogy semmi értelme őket együtt tartani, mert ígyis-úgyis kell venni egy másik ketrecet, ha picik lesznek. Másrészt a hörim 6 hetes volt, tenyészteni még nem is volt szabad. De nem hallgattak rám. :(

2009. jún. 28. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédunknak volt egy fiú hörije. Egyszer összetettük a mi lány hörinkkel, hogy hátha sikerül kicsiket összehozni, de marni kezdték egymást, és rögtön szétszedtük őket.

Ennyi volt a tenyésztői pályafutásunk! :) :)

Első voltam.

2009. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:D Hát náluk ezt a tenyésztős dolgot úgy kell csinálni, hogy esténként összarakod őket picit, amíg el nem kezd a lány berregni ill. csipogni, ki minek nevezi. Aztán ha egyszercsak nem berreg, ahenm magához engedi a fiút, akkor jön össze a dolog :)
2009. jún. 28. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak kettő dzsungim van, ma hajnalban lettek meg a kölykeik. A hím külön van téve. Szerintem is jobb így. Már be akata fedezni a lányt. 1.5-2hónap pihenőidőt kap a csajszi,hogy újra felerősödjön,mivel most 6 picikéje született.
2009. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sok boldogságot a picikhez :)
2009. jún. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!