Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A görény tud fára mászni?

A görény tud fára mászni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Végülis igen,tud,de talán inkább csak a nőstények,de ők sem olyan ügyesek,a természetben sincs rá nagyon szükségük,de pl a vadvéres görik olyanok h nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz és akár a fa tetejéig is követik őt.
2012. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hazánkban vadon élő két görényfaj közül kimondottan egyikre sem jellemző a fára mászás. A közönséges (v. házi) görény bár élőhelyileg előfordul fás területeken is, fára csak végszükség esetében mászik. A nagyobb kiterjedésű, zárt erdőket pedig kifejezetten kerüli. A molnárgörényt pedig nemhiába nevezik sztyeppi görénynek is, fűves pusztákon, zsombékos, bokros területeken és kultúrtájakon fordul elő leginkább, rá a fára mászás még annyira sem jellemző, mint a köz. görényre.


A saját görényemmel is az a tapasztalatom, hogy nem igazán érdekli a fára mászás. Magától még sosem próbált felmászni, ha pedig felrakom néhány percig el kúszik-mászik a kevésbbé meredek ágakon, de végig fogni kell, mert ha elunja a dolgot egyszerűen elengedi magát és elvárja, hogy én kapjam el. Szóval nem egy őstehetség a gyerek:)

2012. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, a második kommentelőnek meg cuki lehet a görénye, gratulálok hozzá! :D
2012. máj. 28. 10:00
 4/4 anonim válasza:
Tudnak, nekem az egyik lányom hobbiból űzi sétáltatás során én meg szobrozhatok a fa alatt, hogy mikor unja meg a magaslati levegőt. De átlagban nem jellemző a fajra.
2012. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!