Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezt miért csinálja a hörcsögöm...

Ezt miért csinálja a hörcsögöm? Megfog halni? SOS

Figyelt kérdés

2010 május 18.-án kaptam meg,szóval 2 éves.(Előtte nem tudom mennyit élt szóval lehet hogy idősebb)

Mostanában nagyon sokat alszik,keveset iszik.Régen imádta az almát most hozzá se nyúl. Úgy kell ráerőszakolni. A szeme mindig félig csukva van.Kijönni se szeret már annyira viszont ha mégis akkor ugyanúgy futkos mint régen. Nincs lefogyva,szép a bundája. Pár napja elkezdett rángatózni és ilyen furcsa röfögő hangot kiadni,főleg akkor ha benyúlok hozzá.Mi lehet a baja? Ugye még nem hal meg?


2012. máj. 24. 11:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hallottam hogy a stressz is okozhat ilyen tüneteket. Lehet hogy a nagy zajtól? Sokat énekelek. Majdnem egész nap.
2012. máj. 24. 11:20
 2/14 A kérdező kommentje:
Most is épp alszik és ahogy a levegőt veszi úgy adja ki a hangokat.Mi lehet a baja?
2012. máj. 24. 11:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem búcsúzz szépen el tőle :(


Az én 4 éves törpém ugyan ezekkel a tünetekkel kezdte, majd nehezen vette a levegőt, később nem is tiltakozott ha álmában hozzá értem, és egy héttel a tünetek után a kezemben halt meg...


De lehet valami bacit kapott a mosatlan kajától, vagy utcai kézzel nyúltál hozzá.


Viszont sokkal nagyobb az esélye, hogy öreg szegény.

2012. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
elakarom vinni állatorvoshoz,mert utána olvasgattam és ez a "szörcsögő" hang valószínűleg tüdőgyulladás tünete. De nincs rá pénzünk.Anyu nem engedi hogy elvigyem.:(
2012. máj. 24. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valószínűleg már nem fogja szegény sokáig húzni, nekem egy hónapja halt meg a picúr :(

Hogy ritkán jön elő, tipikus tünete az elöregedésnek.

A futkosás nem jelent semmit, az enyém még kerekezni is kezdett a dokinál, pedig megvakult a fél szemére, és alig húzta magát.

Az orvos is nagyon képzett lehetett ilyen téren, mert ebből azt szűrte le hogy jól van.

Másnapra meghalt a hörcsög.


A rángatózás elég fura dolog, nem normális. Ha nem sajnálod rá a pénzt, vidd el dokihoz - de akkor nagyon válogasd meg, mert általában csak a lét húzzák le rólad, de fele annyit nem értenek a hörcsöghöz mint te...


Annyit tudsz tenni, hogy nem idegeled. Maradj csendben, hadd legyen nyugalomban, hátha kicsit jobban lesz, de sajnos nem hiszem hogy már sokáig lesz még.

Babusgasd meg egy kicsit, de csak óvatosan :)

2012. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A Te hörcsögöd mennyi idős volt? Annyira szeretem.Nem akarom hogy meghaljon :(
2012. máj. 24. 11:40
 7/14 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
Sajnos a hörcsögök eleve 2-3 évig élnek, és a vége felé, már könnyebben betegszenek meg. Nagyon imádni való állatok, nem tudom mit fog mondani az állatorvos, de szerintem azzal segítesz neki a legtöbbet, ha mindig friss vizet és eledelt raksz elé és nem stresszeled :(
2012. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most kicseréltem az almát hátha csak egy egyszerű nátha a vizes,nedves alom miatt.Most visszafeküdt aludni. Mikor veszi a levegőt nagyon megemelkedik a háta.Mint amikor tudjátok..csuklunk.Csak nála ez minden levegő vételnél,és hozzá még szürcsögő hangot is ad.Orvoshoz nem tudom elvinni...fent már írtam miért
2012. máj. 24. 12:14
 9/14 Sn0wf0x ***** válasza:
Valószínűleg az orvos sem tudna túl sokat csinálni sajnos :(
2012. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=9aDLVG_cIb8&feature=related


körülbelül így "ugrál" a háta mikor hangokat ad ki.De még álmába is. Nem lehet hogy én agyalom túl? És csak csuklik? Fogalmam sincs mit csináljak.Egyenlőre várok.Ha holnapig nem múlik el akkor nem érdekel mennyibe kerül de elviszem az orvoshoz.!

2012. máj. 24. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!