Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy Nagy Fiú Hörcsögöm!...

Silyesiray kérdése:

Van egy Nagy Fiú Hörcsögöm! Most raktam hozzá egy kis lány hörcsögöt. Előx verekedtek de kitakarítottam az almot és a helyet full szagtalanra és beragtam mind2őt és most nem bántja a fiú a kislányt. Ez így is marad?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 19:17
 1/3 Vree ***** válasza:

Én aggódnék nehogy megegye a nagy a kicsit ha túl nagy köztük a méretkülönbség. A hörcsögök elég territoriálisak és hajlamosak összekapni ha össze vannak kényszerítve, pláne ha nem elég nagy terráriumod. Ha nem akarsz kis hörcsögöket, akkor meg nem is szabad őket együtt tartani, mert elég szaporák.


Az hogy most nem bántja nem jelenti hogy nem törhet ki rajtuk az aggresszió később is. Továbbra is figyelned kell őket, és elválasztanod ha úgy tűnik hogy nem jönnek ki.


Azt szokták ajánlani szoktatáshoz hogy legjobb ha 1-2 órára megpróbálod átrakni őket felügyelet alatt egymáshoz rendszeresen. Nagyon sokat segít ha nagyobb terráriumot veszel, vagy ha megsétáltatod őket a padlón és ilyen körülmények között tudják megszokni egymást és nem azt érzik hogy össze vannak zárva. De az hogy alapvetően nem társas lények nem fog megváltozni, max azt tudod elérni hogy amikor néha összerakod őket akkor ne ugorjanak egymásnak.

2012. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Nagy Fiú meg a Kis Lány majd csinál egy Kis fiút. :P
2012. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg azt is szokták ajánlani, hogy 1 db hörcsögöt tarts mivel nem társas lények...verekedni fognak. Ha nem most akkor később, mikor lesznek kicsinyeik...
2012. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!