Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon mi baja lehet a nyusziká...

Vajon mi baja lehet a nyuszikámnak?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje van ez a probléma... Az a baj, hogy néha - mostanában egyre többször - annyira bekakil, hogy nem ilyen bogyósat, hanem olyat ami nagyon büdös és ráragad a bundájára. Mi nem igazán tudunk mit csinálni, leszoktuk ilyenkor mosni a popóját. Mielőtt azt mondanátok, hogy vigyük állatorvoshoz, elmondanám, hogy mi már voltunk. Kapott is antibiotikumot, ilyen szájon át beadandót. Mi be is adtuk neki, de egyáltalán nem segített. Az orvos szerint a szénában található cellulózra érzékeny. Túlfokozódik benne a cellulóztermelés és ez ezért van. Úgy döntöttünk, hogy hamarosan visszavisszük az orvoshoz, hogy újra megvizsgálja, de gondoltam megkérdezem itt is, hátha veletek is előfordult már ilyen. Légyszíves segítsetek! Előre is köszönöm!

2012. jún. 5. 11:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
ja, a link lemaradt: [link]
2012. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd megpróbáljuk valamelyikőjükhöz elvinni, hátha segít!
2012. jún. 9. 17:02
 13/14 A kérdező kommentje:
M.-H. Alexandra igazán hálás vagyok Neked! Nagyon-nagyon sok jót tettél most velünk! Ugyan állatorvosnál még nem voltunk, de most már nem is kell menni! A mi kisnyulunk teljesen meggyógyult! Igazán hálás vagyok! Most már nem kakil be, nem kell kimosni már legalább két hete! És a kedve is sokat javult! Sokkal kedvesebb, most már nem is harap, nem hisztizik! Látszik rajta, hogy jól is érzi magát! Újra játszik, labdázik, visszanyerte a régi Énjét! Betartottuk a diétát és bevált! Először nem akarta megenni a tápot, mint ahogy mondtad, de egy pár nap után belenyugodott hogy ez van és nekiállt enni. Mára már szereti is, ugyan még hiányoznak neki a gyümölcsök és a zöldségek. Továbbra is tartjuk a diétát, nem is szeretnénk vele leállni. Anyu szerint lehetséges, hogy cukorbeteg, és a gyümölcsök cukortartalma miatt volt rosszul. Még egyszer köszönöm a sok segítséged! Ja, és a nyuszi nevében is köszönöm! :)
2012. jún. 23. 19:07
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök neki! :)

Csak így tovább :) Egyébként én úgy csinálom, hogy a Halywood tápot keverem neki Versele Laga Cuni Complete táppal (ebben szőroldó is van).

Gyümölcsöket kerüld szerintem is, nagyon ritkán heti 1x 1-1 szeletke almát, banánt ilyesmit adhatsz neki, de tényleg csak nagyon keveset.

Zöldségeket ajánlok inkább. Csináld úgy, hogy mindig egyet próbálsz ki 2 napig adod neki, figyeled a kakiját, nincs-e változás, ha lágyul, azt nem bírja. Amit én szoktam régebben (mostanában már nem) az a cékla (rendesen, amit pucolni kell), fehér répa, brokkoli, zeller, zöldség zöldje, kapor és ilyesmik, 5-6 féléből szoktam kb. 2x2x2cm-es kockákat vágni, ezekből 2-3 db-ot és ezt ette :)

Innen válogathatsz, ami szimpatikus :) Vigyázz velük, mert vannak, amik felfújhatják!

[link]

2012. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!