Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyek 2 jó társat a...

Hogyan vegyek 2 jó társat a tengerimalacomnak (lentbővebben olvassátok el lécci)?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kaptam egy tengerimalacot, akarunk venni mellé még egy malacot és egy törpenyuszit. A malacomat ismerőstől (tenyésztőtől) vettük, aztmondta pont most akarta elválasztani a szüleitől tehát még fiatal volt, ugyan ilyen idős tengerimalacot és nyuszit vegyek vagy tök mindegy? és a másik tengerimalacot és a nyuszit olyan helyről hozzam ahol már eleve együtt voltak vagy hozhatom őket más-más helyekről is? (nemfogják bántani a már ittlévő malacot ha ők egyhelyről jöttek, egy ketrecből? )
2009. aug. 28. 14:58
 1/5 A kérdező kommentje:
(elfelejtettem a kérdésbe írni) a legkisebb törpenyuszi félét akarjuk venni hozzá ami kb azonos méretű egy malaccal,hogy nehogy kárt okozzon a malacokba (: na várom a válaszokat.!
2009. aug. 28. 15:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy bàntani fogjàk egymàst.Ez olyan mint a kutya meg a macska.Vagy-vagy...
2009. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Màrmint a nyul meg a tengerimalac.Ja és ha malacot akarsz venn a màsik mellé arra is figyelj hogy nagyon szaporodnak!Ha egy nemut veszel akkor meglehetb hogy az lesz hogy bàntjàk egymàst.A tengerimalac megél egyedul is ha sokat foglakozol vele még akkor is ha nem.
2009. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem ha van 1 malackád akkor azt még megértem hogy veszel még 1et mellé , de hogy a nyulat minek erőlteted annyira??!!!

Vagy csak malacokat vagy nyuszikat tatsál !

Vagy a 2 malac legyen együtt a nyuszó meg külön.

2009. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ha még fiatal a tengerimalacod, akkor mindenképp ugyan olyan fiatal másikat vegyél, hogy összeszokjanak. Ellenkező nemű malacot csak akkor vegyél, ha pároztatni akarod őket, viszont akkor elképzelhető, hogy a nőstény nem éli túl az ellést. Két nőstény nem jó egymás mellett mert azok harciasabbak, de két hím elvileg jól kijön egymással. A nyuszival meg úgy próbálkozz, hogy először összerakod őket és megnézed bántják-e egymást... ha csak azt veszed észre, hogy bármelyik fél, feszült és nem mer mozdulni, akkor vagy megpróbálod szép lassan összeszoktatni őket, vagy külön kell rakni.
2009. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!