Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kisnyuszijaimnál ma a...

A kisnyuszijaimnál ma a fészekben csontkukacokat találtunk! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdenétek, nemrég kezdtünk nyúltenyésztésbe, és ez az első alom, de erről nem találtam szakirodalmat.

Nagy ketrecem van, többfakkos, esetleg áttehetném őket másik fakkba?

A kicsik 3 hetesek, ma reggelre másztak ki a fiaztató dobozból, ami a fészekhez csatlakozik. Eddig nem mertük őket bolygatni (úgy olvastam, nem szabad őket megfogdosni), és a fészekben csontkukacokat találtunk.

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Átpakolhatom őket máshová?

Másik kérdés, hogy a szőrrel mi lesz akkor? A kisnyulaknak nem fog hiányozni a szőrgombolyag, ha kipakolom? Segítsetek, SOS, nem akarom, hogy valami bajuk legyen!



2012. jún. 10. 07:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy rendszeresen takarítom őket, az üres fakkokat ma meszes vízzel kimeszelem, azt olvastam, az jól fertőtlenít, akiknek nincs kicsije, azt átpakolom oda.
2012. jún. 10. 07:35
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Tedd át a szőrt is, legalábbis annyit, amennyit kukacmentesnek látsz. Meszeld ki azt a fakkot is és egy darabig abba ne tegyél nyulat. A kiszedett csontkukacos cuccot égesd el, vagy öntsd le valami fertőtlenítővel!

A fialtató doboz felső részét nem tudod áttenni az új helyre? Vagy egyben van az aljával?

2012. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Külön van a fedele, át tudnám tenni. De biztosan lehet hozzányúlni a kicsikhez?

A mamának ez az első fialása, nem zavarodik be?

2012. jún. 10. 09:14
 4/12 anonim ***** válasza:

A fészekrakás azért van, mert a nyuszik csupaszon születnek. A te nyuszijaid már vagy két hete szőrösek, igazából a szőrre nincs már szükségük. Ha már kimásztak a dobozból akkor elkezdenek szilárd kaját is enni.

Ha attól félsz, hogy nem szabad megfogni őket, akkor vegyél fel gumikesztyűt, így nem érez idegen szagot az anya!

Ha mindentől nagyon félsz, akkor tereld be a fakkból egy szállítóeszközbe (láda, papírdoboz, bármi hasonló) az egész családot és úgy költöztesd őket!

2012. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindjárt megcsináljuk!

Köszönöm a segítséget! Ezek ellen hogy lehet védekezni?

2012. jún. 10. 10:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Gyakori takarítás, főleg, hogy itt a nyár!

Ecetes vízzel lehet fertőtleníteni a farészeket, fémrészeket.

Almaecetes vizet adjál a nyusziknak inni.

2012. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana orvossal beszélni/megnézetni a nyuszikat, hiszen több darab kukacot találtál és azoknak valamit enni kellett, hogy ilyenre kifejlődjenek...

Én megnézetném a nyuszikat, nem-e lett valami bajuk.


A kukacokra pedig nem kell semmiféle fertőtlenítőt locsolni, elég ha agyonnyomod őket, vagy kiszórod a kert egy távoli végébe.


Almaecetből pedig nem kell sok a vízbe, állítólag elég úgy is, hogy a víz 1%-a (egy) legyen csak az almaecet. Tehát nem kell olyan sok bele mint amikor magunknak készítjük és kóstolásra nem érezzük savanyúnak (az már nekik sok lenne).

Egyébként tényleg hasznos mert részben fedezi a nyúl makroelem és ásványi anyag szükségletét.

2012. jún. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék hozzá a védekezés részhez, hogy igen a rendszeres takarítás nagyon fontos. Illetve ne izzadjanak meg nagyon a nyuszii, legyen szellős a helyük.


Emellett ne legyen közvetlenül a földön, és ha mód van rá lefedheted szúnyoghálóval is. Az nagyon jó lenne, mert akkor se légy, se szúnyog nem jutna a nyulakhoz és sok más betegségtől is megóvhatnád őket.

Ha a ketrecüket nem is tudod rendesen lefedni, akkor valahogy kihúzni egy nagy szhálót, amit felül valami nehezékkel, körben pedig egyéb módon rögzítesz, és etetéshez mindig felemeled...

Esetleg valami függöny is megteszi, az a sűrű "szövésű", amin nincs semmilyen pici lyuk.


Vigyázni kell nehogy a nyulak be tudják ezeket rántani, mert gondolom el tudod képzelni, mi történne... :)

2012. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyakran takarítom őket, főleg a meleg miatt, 2 naponta cserélek alattuk szalmát, és mosom ki hypós vízzel.

A kukacok a fészekben a "nyuszibogyón" voltak, a kicsiket átnéztem (már meg merem fogni), semmi bajuk, anya nyuszi popóját is megnéztem, ott sincs kukac (féltem, hogy belemegy).

A fészket nem mertem kitakarítani akkor (a nyuszi "fakkja" 80x80-as, ehhez csatlakozik egy 50x40-es fadoboz a kicsiknek), csak a mama helyét.

Az almaecetes víznek mi a hatása? Mindenesetre beszerzem, és kipróbálom!

A szúnyogháló projektet is valahogy megoldom!

2012. jún. 11. 09:06
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Az almaecetből egy nagyon keveset kell az itatóvízbe tenni.

Nemrég falura költöztem, itt szinte minden állat (pl. baromfiak, nyulak) ivóvizébe tesznek belőle, egyrészt fertőtleníti belülről az állat bélrendszerét, másrészt ha tálból isznak, akkor a vízbe kívülről belejuthat baktérium, ezek szaporodását is megakadályozza. Kimondottan a nyulaknál van valami fertőzés (valami szalmonellaszerű), ami ellen hatásos védekezés, de ennek a nevét senki sem tudja megmondani.

2012. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!