Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az jó ha ivartalaníttatomom a...

Az jó ha ivartalaníttatomom a nyulamat? Mert mindenki ivartalaníttatja, de az baj/rossz ha nem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nagyon jó! :) Ha a nyuszi ivartalaníttatva van, akkor nem hajtja folyamatosan a szaporodási kényszer. Te is könnyebben élsz együtt egy olyan nyuszival, ami egy helyre ürít (könnyebben lesz szobatiszta), nem fröcsköli szét a vizeletét, hogy megjelölje a területét, és nem akar izélni a lábaddal. :)) Ezenkívül rengeteg szaporodószervi daganatos megbetegedést küszöbölhetsz ki vele. Nem tudom, milyen nemű a nyuszid, de jó, ha tudod, hogy a lány nyuszik 5 éves korukban 80% eséllyel lesznek méhrákosak. Ezt megelőzheted az ivartalanítással. Ezenkívül lehetősége lesz más nyuszikkal együtt élni, mert egy ivartalanított bak és egy ivartalanított lány tökéletesen kijön egymással. Csak ajánlani tudom!
2012. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én nyulam ivaros. Kit érdekel más véleménye?
2012. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az enyém is, mert tenyésznyúl, de ez nem változtat a sok előnyön, amit az ivartalanítással szerez. De senki nem veti meg azokat, akik meghagyják ivarosnak az állatokat. Nincs vele semmi baj, ha az ember nem kezdi el ész nélkül szaporítani. A bak nyulaknál a jelölgetés és gazdi kezével való párzáson kívül nincs más zavaró tényező, ők kevésbé fogékonyak az ivarszervi rákra, de azért náluk is előfordul az ilyesmi. De a nőstény nyulakat tényleg érdemesebb ivartalaníttatni, mert így nagy valószínűséggel rákban fog meghalni. Az enyémet is elviszem majd ivartalanítani, ha 4-5 éves lesz, és nyugdíjba vonul.
2012. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogoj ***** válasza:
43%

nem MINDENKI ivartalanítja. én például nem.

igaz nyulam sincs...

2012. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor köszönjük az értelmes választ...igen, nem mindenki ivartalaníttatja, inkább megvárja, amíg idő előtt elpusztul a nyula...grat. állattartók.
2012. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régen,- nagyon sokan - nyúltenyésztésből éltek. Az állatvédők álljanak ki a rendszeres szűrés mellett!
2012. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!