Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halhatott meg a tengerim...

Mitől halhatott meg a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Tegnap este meghalva találtam szegénykét. Az utóbbi időben sajnos nem volt annyi időnk foglalkozni vele, elég ritkán volt szabadon engedve (régen minden nap szaladgálhatott 1-2 órát a lakásban). Arra gondoltam, hogy magányos volt és azért történhetett, vagy nem bírta a meleget (azt láttam rajta, hogy melege van folyamatosan, ami nem is csoda, mert hosszúszőrű malacka, és panelban lakunk). Lehet, hogy hőgutát kapott? Rossz kaja biztos nem lehetett, mert ugyanazt kapta, mint előtte bármikor. Öreg sem volt, márciusban volt 2 éves.
2009. júl. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem jó, ha magányos, de ha már egyedül volt, akkor legalább napi fél óra törődést megérdemelt volna. Kiengedni szaladgálni nem is jó a melegben, de kicsi dajkálásnak örült volna. De nem valószinű, hogy ez okozta a halálát, sokkal inkább a hőguta. Ellene lehetett volna tenni. Árnyékos helyre vitellel, fémdobozba jégakut rakni, sima kekszes doboz is kapható erre a célra és berakni a ketrecbe hogy tudja magát hűteni. Lefagyasztani műanyag ásványvizes flakonokat és törölközőre rárakni a ketrec tetejére. Sűrűbb ívóvíz csere és lédús gyümölcsök. Megér napi néhány perc törődést egy kis állatka élete.
2009. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hőguta: Az állat nyugtalan, a hasára fekszik. Erőse zihálva veszi a levegőt.Védekezés: Egy kis teljesítményű ventilátor, szívó üzemmódban, árnyékolás, friss víz, a szőrzet rendszeres ápolása.
2009. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
akármilyen kis teljesítményű a ventillátor azért NE nézzen az állatka felé, mert kötőhártya gyulladást is okozhat!
2009. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen pont emiatt írtam, hogy szívó hatású legyen. Sajnos sok állat szenved nyáron a melegtől és ha nem figyelünk, vagy nem értjük az állat jelzéseit, könnyen meg van a baj.
2009. júl. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem hőgutát kapott!!!Vagy vmi baja volt szegénynek!!!Egyébként részvétem....:(
2009. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!