Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halhatott meg a tengerim...

Mitől halhatott meg a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Tegnap este vettem észre, hogy csak ül a sarokban malacka. hasmenése volt, és pár percenként csukláshoz hasonló hangot adott ki (hallatszott rajta h szenved:( ) Aztán másnap reggel látom, hogy nem mozdul, pedig alig volt 3 hónapos.

Olyan hirtelen történt :( nem tudom, hogy mitől lehetett. évek óta ugyanazt a tápot kapják, viszont szénát nemrég a kertből hoztam. Lehet, hogy abban volt valami?

Kérlek segítsetek, mert félek hogy a másik malacommal is baj történhet...


2010. szept. 28. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínüleg valamilyen bélfertőzést kapott. Milyen zöldséget/gyümölcsöt kapott??
2010. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem volt vizes a széna vagy permetezett?Mert hasmenése attól is lehet, söt az a csuklás szerü valami, görcsök voltak nála, és az bizony lehet a széna miatt volt.

Amúgy sajnálom szegényt, az én kis malackám 3 éve halt meg,még mindig hiányzik!

2010. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Részvétem! Nekem mind a 4 malackám így hunyt el. Én sem tudom miért. A kaja mindig ugyanaz volt, mindent rendesen megmostam és felitattam a zöldeket...lehet permet, baktérium, vagy valami vírus...

Nem voltál esetleg beteg? Nekem azt mondta az állatorvos, hogy nagyon érzékenyek a kis beleik.

2010. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem lehet hogy a torkán akadt a széna vagy ilyesmi? nekem 5 malacom volt sosem kaptak szénát és sose csináltak ilyesmit,mi mindig friss füvet adtunk nekik. Bár ez a hasmenést nem magyarázza meg:S részvétem:(
2010. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egy nappal korábban szedtem füvet a kertből. idén voltak permetezve a gyümölcsfák, de attól csak nem lehetett baja? :S az több hónappal ezelőtt volt...és a másik malacom is ugyanabból kapott
2010. szept. 28. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Koor már lehetett valami a malackában sajna nem tudom mi...tehát nem voltál beteg kicsit sem?
2010. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
akkor...
2010. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
előtte nem volt semmi baja.. ez a betegség meg pár óra alatt végzett vele :S állatorvoshoz esélyem se lett volna vinni...
2010. szept. 28. 20:12
 9/12 A kérdező kommentje:
ja hogy én?:D bocs, rosszul olvastam.. de nem voltam
2010. szept. 28. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nem tudom...egyébként valóban nagyon gyorsan elmennek és sem tudtam dokihoz vinni már őket.

Nekem régen annyit mondott baktérium felborulás a bélben...a bélflóra tönkrement...de addig nem volt jel rá...nem tudom ilyen gyorsan végezhet-e a kisállattal...

Talán más okosabb lesz

Mindenesetre részvétem, sajnálom.

2010. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!