Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a görimmel, nem...

Mit csináljak a görimmel, nem okoz neki halált az ha bezabált csokiból?

Figyelt kérdés
Tudom gondatlan voltam, nem tudtam hogy tesóm dugi csokiját hol tartja és én már csak az eszeveszett nyammogást hallottam.
2009. júl. 6. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj, mennyit nyomott be?? Háziállatokra akár halálos is lehet, mert a szívük nem bírja a csokiban levő teobromint, ami olyan, mint a koffein. Minél sötétebb a csoki, annál veszélyesebb. Egy-két kocka még hagyján, de ha egy egész tábla volt, akkor jobb, ha gyorsan orvoshoz viszed!
2009. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahogy néztem egy fehér twixet nyomott be vagyis egy rudat, de lehet még másba is belekontárkodott. nem tom passz
2009. júl. 6. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy Twix-től még nem lesz baj, reméljük más nem volt, főleg keserű csoki.
2009. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na hogy van a göri?
2009. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, ne aggódj, de figyelj rá jobban.Nagy sunyi, mindent elcsen! :D Hogy van?
2009. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszöni szépen virgonc csak azután kb7-8 órát csak feküdt meg vizet ivott..
2009. júl. 7. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb állathoz hasonlóan, a görények is imádják a csokoládét, és sok gazdi örömmel ad is neki, elfeledve, hogy az állatoknak -köztük a görényeknek- nem való csokoládé és akár mérgezést vagy az állat halálát is okozhatja a benne lévő teobromin miatt, ami egy, a koffeinhez hasonló vegyület és ami a csokoládé alapanyagában, a kakóban található. Egy átlagos, kb. 1,80 kg-os hím halálos adagja alig 3 dkg ét- vagy kb. 6 dkg tejcsoki.


A csokoládé másik problémája, hogy -lévén több fajtája is létezik- minél kevesebb kakaót tesznek bele, annál több cukrot, ami szintén kerülendő állatoknál, köztük vadászgörényeknél is.


A csokoládé mérgezés tünetei: hányás, remegés, izomrángás, vizelési kényszer, szívritmus zavar. A csokoládé károsan hat a szívre, vesékre és a májra. Csokoládé mérgezés esetén az állatot sürgősen orvoshoz kell vinni!


legközelebb jobban vigyázz!!!

2009. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!