Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? A kutyám...

Mit csináljak? A kutyám bezabált egy csomó szőlőt!

Figyelt kérdés

Most jöttem haza,és állítólag tegnap délelőtt hányt,szőlőt.

Hátul a kertben van pár tő,megnéztem és tényleg jó pár fürt le van csupaszítva.Találtam is hányást és kb. egy fürtnyit kihányt.

A kutya jól van,vidám,játszik.Adtam neki tejet,és már dolgozik is,mert hányt még egy pici tejeset...

Vigyem el azért orvoshoz? Vagy ha nincs komolyabb tünet,akkor nem lesz baj?


2009. szept. 7. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kis termetű,30 kilós. Történt már másnál is hasonló eset? Ha nagy baj lenne,akkor ugye nem lenne ilyen ficergős? Meg ugye az is jó jel,hogy kihányta? Kapjon ma enni?
2009. szept. 7. 11:52
 2/7 anonim ***** válasza:
Tejet NEM szabad neki adni!!! Csak nagyobb bajt csinálsz vele, mint ami most esetleg lehet, de kétlem, hogy rosszat tett volna a kutyusoddal a szőlő. Amit tegnap megevett, az valószínűleg már valahol ki is jött belőle. Ha még mindig hány, akkor a tej miatt van. Ha esetleg még szőlőt is hány, akkor vidd orvoshoz, mert valamiért megállt a gyomrában. Jobbulást neki!
2009. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Végre elértem a dokit is,és megnyugtatott.

Azt mondta,nem lesz tragédia,max számíthatunk egy jó nagy hasmenésre...:)

Jaj,úgy örülök! Le is szedem az összes szőlőt a p@csába!!!

Köszönöm a választ!

Tejet egyébként sosem kap,most is csak a méreganyagok miatt gondoltam...de akkor nem kap többet.

2009. szept. 7. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmit! A szőlő nagyrészt víz és cukor, a magja kicsi...de a biztonság kedvéért elviheted a dokihoz.
2009. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmi baja.

De én ezt nem értem! Nálunk majdnem 25 éve vannak kutyák, mert a párom ír terrierek tenyésztésével foglalkozik, és még gyerekkoromban is folyamatosan voltak kutyáink. Voltak fajtatiszták, voltak keverékek, de háromnál több sosem egyszerre. Nálunk gyerekkoromban ott volt a szőlőlugas, a kutyáink folyamatosan ették a szőlőt, minden ősszel alig vacsoráztak, mert egész nap csak szőlőt ettek, és soha nem volt semmi bajuk, még csak nem is hánytak. Pedig nem voltak szar kutyáink, ami törzskönyves volt, azzal folyamatosan kiállításokra jártak édesanyámék és nem is értek el rossz eredményt. És minden kutyánnak jártunk kuyaiskolába is, hárman vagyunk testvérek, mindegyikünkre egy jutott. Hosszú - hosszú évekig hortduk a kutyákat, a legtöbb engedelmességi vizsgátt tett, de voltak agilitys kutyáink is, azokkal kijártunk németországba versenyezni, hiszen akkor itthon még sehol sem volt az agilitysport. Minden kutyánk 13 év fölötti kort ért meg. Illetve egy nem, de ő is csak azért, mert kitépte magát a húgom kezéből és elütötte egy autó.

És most is itt a szőlőlugas, és a kutyusaink kilóra eszik a szőlőt, és tökéletesen egészségesek, gyönyörűek, és soha semmi bajuk nem volt, vadászó kutyák, órákig tudnak ugrálni.

Szóval nem értem, miért kell ekkora mizériát csapni néhány szőlőszemtől. Eszenek meg a kutyák sokkal csúnyább dolgokat is, és a gazdi nem tud róla.

Egy szó mint száz, semmi bajuk nem lesz a szőlőtől.

2009. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem lett baja a kutyusnak. Első voltam.
2009. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én voltam az első..... De én is örülök neki, hogy nem lett baja. :D Réka
2009. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!