Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkorát ugrik egy egér?...

Mekkorát ugrik egy egér? Milyen magas akváriumból nem tud kijönni?

Figyelt kérdés

Az akváriumban lesz még egy ház, egy alagút (kb. 10 cm magasak), egy mókuskerék (20 cm magas, de az középre kerül).

Nem szeretném, ha az egér meglépne. Milyen magasra tervezzem az akváriumot?



2012. jún. 20. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért fedd le valamivel.
2012. jún. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem inkább terrárium? vagy ez vízi egér ? :)
2012. jún. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen fajta egér. Sima fehéregér?

Valamit én is tennék a helyedben a tetejére, valami nagyon szűk hálójú rácsot, amit se szétrágni, se a lyukain kibújni nem tud.

2012. jún. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2-esnek

Akvárium, mert vízálló és nyomásálló, valamint azért is, mert akváriumként árulják. A befőttesüveg is befőttesüveg marad, hiába tartok benne csavarokat.

Ha kifejezetten terráriumot akarok csinálni, akkor nem biztos, hogy vízállóvá teszem, az sem biztos, hogy minden oldala üveg, és az üveg vastagságát sem a térfogata alapján szabom meg.


Szerinted hogyan nevezi a gyártó (aki még nem tudja, hogy mire fogja a vevő használni) az üvegből készült termékét?

2012. jún. 20. 01:55
 5/8 A kérdező kommentje:

#3-nak

Sima szürke házi egér lesz, ha bemászik a csapdába! Itt szemezek vele már két napja!

Teszek fémhálót az akvárium tetejére, de mikor takarítom, fel kell emelnem. Ezek az egerek meg igazi szabadulóművészek!

2012. jún. 20. 02:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megfogod, akkor inkább vidd el egy mezőre és engedd el. Csak szenvedés lenne neki bezárva élni, és úgyse fog megszelídülni. Házikedvencnek meg vegyél tenyésztett egérkét, nagyon sok szép színes is van. :) A terráriumot, meg akármilyen magas is, egy fémhálóval mindenképp le kéne fedni, mert nagy szabadulóművészek.
2012. jún. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer én is befogtam egy egérkét (a macska hozta be a házba), de aztán hamar elengedtem. Nagyon fürge volt és nagyon magasra tudott ugrani, és még a csirkeháló lyukain is át tudta valahogy préselni magát. Szerintem is jobban jársz (meg az egér is), ha inkább kisállatkereskedésben nézel körül.
2012. jún. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát 50 cm magasból nem tud kiugrani, de ha még 20 centire van a közepe, akkor 70 :)


Nekem nem volt ilyen magas akváriumom, lefedtem a tetejét hangfal ráccsal, de a rácsot úgy kaptam. Nem tudom hol tudsz szerezni olyan jó nehéz vasrácsot :)

2012. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!