Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a nyuszik rühesek, akkor...

Tetmayer Lajos kérdése:

Ha a nyuszik rühesek, akkor mivel kezeljem őket? Ilyenkor le lehet őket vágni?

Figyelt kérdés
Volt összesen 1 bakom, 2 anya nyuszim, 4 nagyobb és négy kisebb nyuszim. Nemrég kitakarítottam a ketrecüket (nagy ketrec, 8 fiókos), és azóta a két anyát el kellett ásnom mert megdöglöttek. A fülükön voltak ilyen kelések, kb mint a 2Ft-os, vagy kisebbek, de sok, illetve a szemük és orruk volt bedagadva. Utána olvastam, azt írták hogy rühesek, mert nem tiszta a környezetük, ez nekem furcsa mert ugye most lettek kitakarítva teljesen. Van valami ami házilag segíthetne a többin (pl zsír ecettel azt rákenve)? Mert más nyulakon is megjelentek foltok, nem akarom hogy szenvedjenek. Ha nem tudok mit kezdeni velük, levágom mindet.

#betegség #nyúl #rüh #házinyúl #nyúl kokcídiózis
2012. jún. 29. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Jézusom,kezeléssel elmúlik nem is sok idő alatt..De ahhoz meg kéne kérdezned egy orvost,hogy mivel kezeld...
2012. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úristen, az ilyen házi praktikákat szerintem felejtsd el, mert csak többet árthatsz nekik. Mindenképp kérdezz meg állatorvost erről, ha tényleg rüh, akkor egyszerűen gyógyítható.

De nem értem, hogy tenyészthet valaki állatokat anélkül, hogy ha problémája van, ne egy szakértő segítségét kérje. A legeldugottabb faluban is van állatorvos.

2012. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Be vannak a nyuszik oltva szúnyogcsípés ellen?

A szem és az orr bedagadása inkább szúnyog által terjesztett betegségre utal!

"mert nem tiszta a környezetük, ez nekem furcsa mert ugye most lettek kitakarítva teljesen"

Folyamatosan tisztán kell tartani a nyuszikat, főleg ilyen melegben. Ez a hőség minden betegséget gyors lefolyásúvá tesz!

A vizükbe szoktak keverni almaecetet (10 literbe egy decit), de ez utólag már nem segít.

Mutasd meg egy állatorvosnak, vannak nyúlbetegségek, amik akár az emberre nézve is fertőzőek!

2012. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a kezelés helyett a vágást választod, akkor is meg kéne mutatni állatorvosnak. Vannak jelentés köteles fertőző betegségek. Nem tűnik rühnek. Ha mégis az, akkor megmondja hogy kezeld, és gyorsan túl lesztek rajta.

Ha meg valami gonoszabb, akkor megmondja hogyan fertőtleníts, ehető-e amit levágsz, kell-e a szomszédaidnak védekezni a fertőzés ellen, stb...

Mindenképp hívd fel! Az tuti ingyen van. Utána meg megkérdezheted, mi mennyi, vagy megmondod mennyi pénzed van a dologra...

2012. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igazatok lehet, tegnap előtt bekenegettem őket ilyen olaj+ecet keverékével, hátha az bejön, de semmi... holnap felkeresem az állatorvost. Nincsenek beoltva a nyuszik. Most néztem őket, a fülükön hullik a szőrük O_O

Legközelebb ha valami apró bajuk is lesz, inkább szólok az állatorvosnak, mert ez így nagyon nem jó.

2012. júl. 1. 21:14
 6/7 anonim válasza:
10%
LEVÁGNI EGY NYÚLAT? HA HÁZINYÚL AKKOR SE TUDNÁM MEGENNI SE LEVÁGNI .....
2012. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, bár késve írom, de a következő történt:

kezeltem őket étolajjal, ecettel, de az ecetet hamar elfelejtettem mikor az egyik nyuszinak nagyon marta a sebét és fájt neki. A lényeg az, hogy 2-3 hét alatt rendbe jöttek, de nagyon oda kellett rájuk figyelni. Beszéltem egy tenyésztővel is, mondta hogy van olyan hogy fülvarasodás, arra étolaj a legjobb, pár nap alatt kikupálja őket, csak ugye az enyémeknél ez kicsit eldurvult. És ami még azóta történt: a bak elég rágós volt, de a többi könnyen lecsúszott :)

Már vannak új delikvensek, de azok olyan szépek, hogy azokat nagyon sajnálni fogom ha felnőnek.

Ha megint lesz valami gond, inkább hívom az állatorvost, azt ajánlom mindenkinek a kísérletezgetés helyett, mert ez most bejött, de ha nem jött volna be... csak szenvednének, az meg senkinek sem jó.

2013. febr. 20. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!