Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most ilyenkor mit érezhet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ilyenkor mit érezhet? Hogyan kezeljem ezt az ügyet?

Figyelt kérdés
A párom tartja még a volt szerelmével a kapcsolatot bár csak msn-en.Tegnap viszont valahogy felmerült a múlt és leírta a sérelmeit, vagyis mivel én gyórsabban írok ezért én írtam a nevében, ő pedig diktált.Leírta h. h. a lánynak h. szerinte csak kihasználta és hogy ő mennyire szenvedett mert nagyon szerette... szóval amikor nem tudja az igazat h. miért is lett vége és ezt le akarta végre zárni és megtudni az igazat,de nekem nagyon rosszul esett,mert így újra felkavarták az érzések úgy éreztem a szavaiban,mintha újra megint beleszerett volna(pedig a lány átverte), bár mondogatja h. engem még nála is jobban szeret és már nem rdekli,mert ő álszent lány.De tudom h. annó tanult a hibáiból és nálam már nem követné el azokat, hogy ha talán vmi miatt szakítanánk nálam nem próbálkozna újra összejönni, meg nem lenne öngyilkos stb.(ez persze jó,de mégis úgy érzem így mintha én nem jelentenék annyit, mint az alány jelentett neki).Persze tudom hülyeség mert még irigylem is h. ő el tudja mondani annak a lánynak a dolgokat, bennem meg a mai napig kavarognak az érzések h. én is úgy megmondanám és kideríteném h. miért lett vége azzal a fiúval akit meg én szerettem,de én úgy gondolkozom h. tök felesleges,mert úgysem érdekel más még olyan sem akiben régen szerelmes voltam,mert a mostani páromat szeretem és nem érdekel más és a múlt sem érdekel h. mi miért volt.Annak persze örülök, h.a párom őszinte és előttem csinálta ezt és nem titokban és így tudok mindent,csak félek, h. újra arra a lányra fog gondolni vágyni fog rá.
2010. aug. 4. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jópár hónapja szakítottam a barátnőmmel többéves kapcsolat után. Most ugyan nincs barátnőm (pedig lassan jó lenne). Ennek ellenére még mindig sokat gondolok az előző kapcsolat sérelmeire, rossz emlékeire, igaz, a lány egyáltalán nem bántott meg semmivel, én voltam olyan hülye, hogy kitartottam mellette nyilvánvaló különbségeink ellenére. Ezeket alkalmanként el is szoktam mondani másoknak, lányoknak is, és egyáltalán nem azért, mert újra a régit szeretném, hanem mert bizonyos élményeket tanulságosnak, komikusnak vagy elrettentő példa értékűnek tartok. Ha lenne barátnőm, valószínűleg neki is elmondanám a legdurvábbakat, amiket tényleg nehéz magamban tartanom, persze ha kérné, hogy ne emlegessem, akkor megpróbálnám nem tenni. És tényleg, soha többet nem jönnék össze a régivel, de egyszerűen bennem vannak még élmények, amik emlékeztetnek. Pl. olyan érzések, amiket elnyomtam azért, hogy jobban tudjak alkalmazkodni, de természetesen akkor jónak tartott, kellemes érzések is, amik ma hiányoznak és nem tudok rájuk a lánytól függetlenül gondolni.

Ezeket azért írtam le, hogy lásd, egy fiúnak sem könnyű egy komoly kapcsolatot "elfelejteni", sőt, akár nehezebb is lehet. Az utána felbukkanó emlékek azonban nem mindig azt jelentik, hogy még szereti az előzőt, hanem hogy még élnek benne az emlékek, amiktől részben az ember úgy szabadul, hogy kimondja őket. Igen, ez az új párnak bosszantó, de akkor is létező jelenség. Az előző lány azért jelent "többet" neki, mert rajta tanult meg sok dolgot, ami nálad kamatoztathat. A tanulással járó élményeket viszont sokáig emlegeti, mert megrázkódtatással járnak. Pl. szerintem mindenki jobban emlékszik és jobban megemlegeti, hogy tanult meg dolgokat (pl. vezetni), mint ahogy azt azután használja. Mégsem az a fontos, hogyan tanulta meg, hanem az, hogy tudja és használja. 24F

2010. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi

Amúgy én megértem a barátomat,mert nekem is jó lenne néha kimondani a régi sérelmeket,de én képtelen vagyok rá sé feleslegesnek is tartom,mert nem fogom most felhívni a régi barátaimat, h.na most figyelj...

A barátom meg sajnos nem hallgat meg mindig, ritkán beszélhetek vele ilyen bensőséges dolgokról, pedig jó lenne kibeszélni magamból,de én nem merem és nem is igazán tudnám kinek.

2010. aug. 4. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!