Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Soha nem fogom tudni kivenni...

Soha nem fogom tudni kivenni a tengerimalackáimat?

Figyelt kérdés

Vettem 3 napja 2 tengerimalacot. Kezemből se hajlandóak enni semmi..... Kivenni sem.. Kergetőzni kell velük.


Mit tehetnék?


2012. jún. 30. 12:01
 1/2 alizka0827 ***** válasza:
Nekem is van 2 malacom.Eleinte ők is ezt csinálták,de megszoktak mára engem.Téged is meg fognak szokni és szeretni fognak.(;
2012. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hagyni kell őket, hogy megszokhassák az új környezetüket és téged is.3 nap alatt egyik se szelídül meg.Kergetni nem szabad őket, mert jó a memóriájuk és nem fogják könnyen elfelejteni ezt.Ettől nagyon stresszesek lesznek ami nem tesz jót az egészségüknek se és félni is fognak.

Nekem is volt tengerimalacom kettő is, de már mindkettő elpusztult.Az egyik alapból szelíd volt, mert ajándékba kaptuk, viszont a másik nagyon vad ( állatkerti)volt. Nagyon erősen harapott mindenért, még vérzett is. Őt se nagyon lehetett megfogni.Ám ahogy telt az idő, és tudta ,hogy mi etetjük (nagyon szeretnek enni)egyre jobban megszokott minket és lassan leszokott a harapásról is, már csak megbökött az orrával ha vmi nagyon nem tetszett neki.( pl. amikor a körmét vágtuk)Megszerette a simogatást is. Csak idő kell és meg fognak szokni. Tudom ajánlani A tengerimalac című könyvet( a Cser kiadó adta ki),amely mindent leír, a tengerimalacokról és gondozásukról. Sok szerencsét!

2012. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!