Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek? Mi történhe...

Alizka0827 kérdése:

Mi a véleményetek? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Volt 2 tengerimalacom.Egy fiú és egy lány.A fiú 6 hónapos volt,a lány 3 hónapos.Elvittük a kisfiút ivartalanítani,mert nem szerettünk volna kölyköket.Otthagytuk a fiút tegnap reggel 8-kor a dokinál,délre lehetett érte menni(megfigyelésre tartották benn).Hazahoztuk,már az úton is evett,meg itthon is rengeteg ubit,meg szénát.Éjjel sokszor ránéztünk,jól volt.Ma reggel már nem evett,nem ivott,bágyadt volt,és sírt.Felhívtuk a dokit,és azt mondta hogy vigyük vissza,ad neki fájdalomcsillapítót.Alig h beadta(talán 1 perc telt el),és leállt a szíve.Próbálta újraéleszteni,de nem sikerült.Azt mondta a doki h szép volt a sebe(szerinte nem ez miatt halt meg).Pedig nagyon sokan ajánlották ezt a doktort.Szörnyű volt,mert a kezemben halt meg.:(

Szerintetek miért pusztult el?Kár volt megcsináltatni a műtétet?:/

Köszi a válaszokat.


2012. júl. 4. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen kis állatoknál kockázatosak a műtétek. Még ha túl is élik az altatást,utána lehetnek komplikációk. Kockázatos. Inkább hagyni kellett volna golyókkal és mellé egy fiút rakni,nem lányt. Amúgy ivartalanitótt fiú+lány párositás is idegölő,mert ugyanúgy udvarol,berreg,hajkurássza a lányt,mint a nem ivartalanitott. De már késő,sajnálom a malacodat...Máskor ne műttesd meg a malacodat. Inkább vegyél a lány mellé még egy lányt,az nagyon jó párositás,szépen ellesznek.
2012. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. júl. 4. 16:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Könnyen lehetett hőguta az utazástól.

Vagy simán sokk, a doki látványától. :(

Pipettával etetni szoktuk őket az ivartalanítás után, amíg enni nem kezd.

A legvalószínűbb mégis a hőguta. Nem ő az egyetlen a napokban. Sajnálom! :(


A Rágcsamentőknél van raktáron pár elhagyott elhagyott malacka, és van köztük jópár már ivartalan hím is.

[link]

2012. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De 5 perc alatt odaértünk a dokihoz.Olyan hamar hőgutát tud kapni??
2012. júl. 4. 17:51
 5/12 anonim ***** válasza:

tényleg veszélyes ilyen kis állatokat műttetni. kevés orvos van aki igazából vállalja, én úgy tudom.

sajnálom a malackádat :(

2012. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos nem az orvos hibája. Mindig van kockázat ilyen kis állatoknál, és a meleg a szokásosnál is jobban megviseli az állatok szervezetét. Talán várni kellett volna a műtéttel, amíg enyhül az idő. Lehet, hogy amúgy is gyengécske volt, és ez már sok volt neki. a dokit meg ne hibáztasd, neki sem lehetett jó érzés, hogy ilyen balul sült el a dolog. Az állatorvosoknak is az a céljuk, hogy meggyógyítsák az állatokat és segítsenek rajtuk. Mindent megtett, még újra is próbálta éleszteni, meg fájdalomcsillapítót is adott. Ha rossz orvos lett volna, akkor leszarja, hogy mi van a malaccal a műtét után.


Sajnálom a malacodat, úgy tűnik pont benne volt abban a 0,1%-ban. :( Tuti, hogy a meleg miatt van. A megfigyelés alatt már ki kellett volna derülnie, ha a műtéttel lett volna a baj. Ez a kánikula egy embert is megvisel, nemhogy egy ilyen pici állatot!

2012. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ZaraMedusa válasza:

A tengerimalacok nagy rizikófaktorba tartoznak az altatás és a műtét szempontjából.

Viszont, ha műtéti szövődmény lép fel, akkor általában már fel sem éberednek az altatásból, ha felébred, akkor már nemigen szokott baj lenni...legalábbis én a pályafutásom alatt még ilyennel nemigen találkoztam.

Főleg egy herélés miatt, ha műtéti utóvérzés is lép fel, azt látnod kellett volna, hogy ömlik a malacból a vér, és ebben az esetben is a gyors orvosi ellátás szinte 100%-ban sikeres szokott lenni, de ez is nagyon ritka, mert jól regenerálódnak a rágcsálók.

Szerintem is a meleg tehető felelőssé, illetve a kettő együtt meleg+műtét. Kicsit megborult az immunrendszere, legyengült, plusz még ez az őrületes meleg, egy kis kiszáradás lehet pont sok volt neki!

Sajnálom!

2012. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.!Nem a doktornőnek kellett volna mondani, hogy túl meleg van,ne most csináljuk meg a műtétet?
2012. júl. 6. 07:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Figyelj,ez olyan dolog,hogy ő nem tudhatja,hogy pl te klimás autóban viszed haza,ahol klima van és hűvösben tudod tartani. Szóval neked is tudni kellett volna,hogy ha nem tudsz neki hűvöset biztositani,akkor nem műtteted meg,az orvos végülis javasolhatta volna,hogy halasszátok el, de ha nem tette,akkor se ő a hibás.
2012. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam h az orvos a hibás.De nem is én vagyok.Nem rosszat akartunk neki..:/
2012. júl. 6. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!