Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög, törpehörcsög,...

Aranyhörcsög, törpehörcsög, dzsungáriai hörcsög, Roborovszki hörcsög. Miben különböznek egymástól leginkább?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 03:02
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha természet alapján kérdezed, akkor nekem volt 2 aranyhörcsögöm is, sokkal jobban kézhez szoknak meg hamarabb is, barátságosabbak (legalábbis az enyémek azok voltak). Volt dzsungáriaim és Roborovszkim is, hát hozzájuk sokkal több türelem kell, sokkal nehezebben szoknak kézhez is, tapasztalataim alapján és kevésbé nyugodtak.
2012. júl. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló,(Nem csipkedésként mondom)egyik ismerősömnek fordítva van,neki az aranyhöri barátságtalanabb,míg a törpehöri barátságosabb.Tehát a viselkedésük szerintem nem mindig fajfüggő.
2012. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Én csak annyit tudok mondani, hogy nekem eddig csak aranyhörcsögöm volt és azok lesznek továbbra is, mert ők nagyon barátságosak és hamar megszelídülnek és van mit rajtuk fogni, lehet őket babusgatni!
2012. júl. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ARANYHÖRCSÖG:

Előnyök:

- kis méretű

- kézbe vehető, szelíd természetű

- számtalan szín-, és szőrváltozata van

Megfontolandók:

- egy helyen csak egy állatot tarthatunk

- rövid élettartamú


TÖRPEHÖRCSÖG:

Előnyök:

- kis méretű

- érdekes, jól megfigyelhető, aktív viselkedésű

- sok színváltozatú

Megfontolandók:

- egy helyen csak egy állatot tarthatunk

- rövid élettartamú


A dzsungáriai törpehörcsög biztosan nagyon barátságos, mert nekem is van 3, és soha nem haraptak még meg. Már 1 hónapos korukban kézhez szoktattam őket, így mikor berakom a kezemet, egyből a tenyerembe mennek, ha lerakom őket a földre, jönnek utánam. Imádom őket! :D

2012. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!